EP 2024., skupina I, 7. kolo, 15.11.2023, 20:45 h
Izrael 1:1 Švicarska
Švicarska

Švicarci propustili osigurati Euro, Izrael zadržava šanse

Petar Jenjić • srijeda, 15.11.2023.

Izrael i Švicarska odigrali su 1:1 u susretu sedmog kola kvalifikacija za Europsko prvenstvo. Skupina I tako je i dalje otvorena...

U zaostaloj utakmici sedmog kola kvalifikacija za Europsko prvenstvo, Izrael je kao domaćin u Mađarskoj odigrao 1:1 protiv Švicarske.

Igraj na kvalifikacije za EP na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Švicarci su tako večeras propustili osigurati plasman, dok je Izraelu situacija nepromijenjena. Naime, mora pobijediti u zadnja dva kola Rumunjsku i Andoru kako bi zadržala šanse.

Gosti su poveli u 36. minuti kada je ubacio Edimilson Fernandes, a glavom loptu u gol skrenuo Ruben Vargas. To mu je šesti gol za reprezentaciju.

Izrael je do poravnanja stigao u 88. minuti nakon pogotka Shona Weissmana, a zadnje minute imao i igrača više. Zbog oštrog starta izravan crveni karton zaradio je Fernandes.

Za gostujući sastav je cijelu utakmicu odigrao Granit Xhaka postavši novi švicarski rekorder sa 119 nastupa za nacionalnu vrstu. Veznjak Bayer Leverkusena do sada je dijelio rekord s Heinzom Hermannom.

Švicarska je na vrhu skupine sa 16 bodova koliko ima i Rumunjska, Izrael je na 12, Kosovo ima deset, Bjelorusija šest, a Andora dva osvojena boda.