Krenule azijske kvalifikacije za SP, favoriti vrlo uvjerljivi

Mihaela Bradovski • četvrtak, 16.11.2023.

Azijske kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo nisu donijele neočekivane rezultate. Vrlo uvjerljive pobjede ostvarili su Australija, Japan i Južna Koreja...

Japan je kao veliki favorit u Sugiti ugostio Mianmar i upisao pobjedu 5:0. Ogromna razlika u kvaliteti donijela je vrlo uvjerljivu pobjedu Japancima.

Igraj na azijske kvalifikacije na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Posebno raspucan bio je Ivanušecov suigrač iz Feyenoorda Ayase Ueda koji je postigao hat-trick, a po jedan pogodak dodali su Daichi Kamada i Ritsu Doan.

Mianmar nije imao niti jedan udarac prema golu, a spasio ga je od još veće katastrofe vratar Phyo koji je skupio deset obrana.

Petar Šegrt s Tadžikistanom imao je pobjedu protiv Jordana u rukama sve do sudačke nadoknade kada Jordan u 93. minuti poravnava preko Yazana Al Naimata.

Južna Koreja sa svim svojim glavnim zvijezdama visoko je slavila s 5:0 protiv Singapura. Očekivana dominacija Korejaca koji nisu dozvolili da pobjeda dođe pod znak upitnika.

Bedem gostiju načet je u 44. minuti kada je Gue-Sung Cho pogodio za 1:0, a s tim rezultatoim se otišlo i na odmor.

U nastavku četiri gola domaćina, a strijelci su bili Hee-Chan Hwang, Heung-Min Son, Ui-Jo Hwang i Kang-In Lee.

Australija je s visokih 7:0 slavila protiv Bangladeša uz hat-trick Jamesa Mclarena.