Bivši veznjak Hajduka dva puta zabio Talijanima, Sjeverna Makedonija visoko poražena

Branimir Korać • subota, 18.11.2023.

U skupini C nije bilo iznenađenja, Engleska i Italija upisali su očekivanje pobjede. Englezi su potvrdili prvo mjesto, a Italiju čeka odluka o drugom u posljednjem kolu...

Italija je 5:2 pobjedom protiv Sjeverne Makedonije napravila korak prema osvajanju drugog mjestga u skupini. Da bi završila druge, dovoljan joj je i bod u posljednjem kolu kod Ukrajine.

Igraj na utakmice kvalifikacija za EP na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Italija je već u prvom poluvremenu stekla visoku prednost bijegom na 3:0 uz dva gola Chiese i jedan Darmiana.

Na početku drugog dijela u igru je ušao bivši veznjak Hajduka Jani Atanasov koji je s dva gola vratio Makedonce u život, ali u posljednjih deset minuta Raspadori i El Shaarawy zaključuju priču.

Jovan Manev i Arijan Ademi igrali su prvo poluvrijeme, a Agon Elezi izašao je u 64. minuti.

Engleska je pak slavila s 2:0 protiv Malte u susretu u kojem nije briljirala, ali razlika u klasi je tolika da nije mkogla kiksati.

Povela je autogolom Pepea u osmoj minuti, a točku na i stavio je Harry Kane u 75.