EP 2024., skupina D, 9. kolo, 18.11.2023, 18:00 h, Skonto Stadion, Riga
Andrej Kramarić 16'
Hrvatska

Vatreni odradili posao u Rigi, protiv Armenije za plasman na Euro!

Petar Jenjić • subota, 18.11.2023.

Hrvatska nogometna reprezentacija stigla je do pobjede u Rigi kod Latvije. U jednosmjernom dvoboju Vatreni su iskoristili remi Armenije i Walesa, svladali Latviju s 2:0 i došli do druge pozicije...

Raimonds Krollis
83'
13
Raivis Jurkovskis
89'
17
Dmitrijs Zelenkovs
89'
Dainis Kazakevičs
10
(do 86')
16
(do 61')
Zlatko Dalić

Odličan dan za Hrvatsku i njene šanse za izravno kvalificiranje na Europsko prvenstvo. Nakon remija Armenije i Walesa, Vatrenima je trebala pobjeda protiv Latvije u Rigi kako bi se vratila na drugo mjesto ljestvice.

Igraj na kvalifikacije za EP na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Kao što se i moglo očekivati, Latvijci nisu bili previsoka prepreka, izabranici Zlatka Dalića slavili su s 2:0 i tako došli do 13 bodova. Vatreni su rano zabili dva gola i ostatak iskontrolirali. U zadnjem kolu pobjedu protiv Armenije osiguravaju plasman u Njemačku.

Hrvatska je odmah pritisnula i zasluženo povela u šestoj minuti. Luka Modrić je odigrao za Luku Ivanušeca na lijevoj strani, a on odigrao povratnu za Lovru Majera koji s deset metara matira protivničkog vratara.

Deset minuta kasnije strijelac se upisao u asistente. Josip Stanišić odigrao je loptu u kazneni prostor, a Majer u padu vratio za Andreja Kramarića koji iz dotrčavanja poentira za podebljanje prednosti Vatrenih.

Hrvatska je u ostatku prvog poluvremena potpuno kontrolirala susret i imala nekoliko solidnih pokušaja bez prevelike opasnosti. S druge strane, Latvijci nisu mogli stvoriti konkretniju šansu.

Dobra situacija za Hrvatsku u 66. minuti. Modrić je ubacio iz slobodnog udarca, Josip Šutalo je glavom pucao, ali domaći vratar odbio je u korner. Šest minuta kasnije dobar pokušaj Marija Pašalića koji je pucao s ruba 16 metara, ali Ozols je uhvatio loptu.

Iz ostatka utakmice potrebno je izdvojiti i dva debija, Marca Pašalića i Martina Baturine. Rezultat se do kraja nije promijenio, a Hrvatska će večeras moći proslaviti pobjedu. U 91. minuti na 3:0 mogao je povisiti upravo debitant Pašalić, no od stative odbilo se van gol linije.