Golijada za kraj skupine A, ozljeda Gavija u pobjedi Španjolske

Mihaela Bradovski • nedjelja, 19.11.2023.

Španjolska je pobjednik skupine A kvalifikacija za Europsko prvenstvo, a uz nju na Euro putuje i reprezentacija Škotske...

U skupini A sve je bilo jasno i prije posljednjeg kola. Španjolska i Škotska već ranije su osigurale Europsko prvenstvo i ovdje su tek odrađivale posao.

Igraj na utakmice kvalifikacija za EP na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Španjolci su ugostili Gruziju i upisali pobjedu 3:1, no javio se problem s Gavijem koji je zaradio ozljedu u susretu bez ikakvog značaja.

Već u četvrtoj minuti Španjolska je povela pogotkom Le Normanda, no vrlo brzoi je Gruzija odgovorila i to u desetoj minuti preko svoje glavne zvijezde Hviče Kvarackelije.

U drugom dijelu Španjolska ipak odlazi do pobjede, prvo ju je Fran Torres vratio u vodstvo, a zatim je Luka Ločošvili autogolom postavio konačnih 3:1.

Šesz golova viđeno je u Glasgowu gdje je Škotska ugostila Norvešku i remizirala 3:3.

Gosti su bili efikasni iako nije nastupio Erling Haaland te su u prvom dijelu dva puta vodili golovima Donnuma i Larsena dok je McGinn prvi put izjednačio, a drugi put autogol je postigao Ostigard.

Armstrong je u 59. minuti doveo domaćina u vodstvo i do 86. minute činilo se da će Škoti slaviti, međutim tada Elyounoussi donosi bod Norveškoj.