Porazi Dončića i Jokića, Embiid briljirao u pobjedi Sixersa

Branimir Korać • ponedjeljak, 20.11.2023.

U nedjeljnom programu u NBA ligi, Hrvati nisu nastupili. Luka Šamanić jedini je bio u konkurenciji, ali nije dobio priliku u porazu Jazza u dva produžetka protiv Sunsa...

Sacramento Kingsi nastavili su s odličnim igrama i stigli su do osme pobjede. Ovaj put svladali su u gostima Dallas Maverickse i to dosta glatko sa 129:113.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U drugom poluvremenu očekivalo se da će Dallas bolje reagirati i pokušati se vratiti, međutim nije se to dogodilo, razlika je rasla i Kingsi su na kraju glatko slavili.

Predvodili su ih Domantas Sabonis s 32 poena, 13 skokova i šest asistencija te De'Aaron Fox s 30 poena i sedam asistencija. Kod Dallasa Luka Dončić zaustavio se na 25 poena, deset skokova i sedam asistencija, a Kyrie Irving dodao je 23 poena.

Osim Luke Dončića, poraz je upisao i Nikola Jokić koji je s Denverom poražen u gostima kod Clevelanda sa 121:109. Jokić je imao dosta problema s osobnim pogreškama te je limitiran i minutama i učinkom što je dovelo do prekida niza utakmica s barem 20 ubačenih poena.

Susret je završio s 18 poena, deset skokova i sedam asistencija dok je Michael Porter dodao 21 poen i šest skokova. Kod pobjednika Darius Garland ubacio je 26 poena uz šest asistencija, Craig Porter 21 poen, a Evan Mobley 16 poena, deset skokova i pet asistencija.

Brooklyn Netsi su upisali uvjerljiv poraz kod kuće od Philadelphije sa 121:99. Sixersi su odigrali vrlo dobru i racionalnu utakmicu sa svega četiri izgubljene lopte u 48 minuta.

Odličan je bio Joel Embiid s 32 poena, 12 skokova i devet asistencija, Tyrese Maxey dodao je 25 poena i deset asistencija, a De'Anthony Melton 21 poen i pet skokova. Kod poraženih Lonnie Walker ubacio je 26 poena uz šest skokova, a Mikal Bridges dodao je 18 poena.

Orlando također nastavlja s odličnim ulaskom u sezonu te je upisao vrijednu pobjedu u gostima kod Indiane. Ona je mogla biti i znatno uvjerljivija, ali domaćin je ublažio poraz u završnici susreta.

Paolo Banchero ponovno je predvodio pobjednika s 24 poena, a 19 poena i sedam skokova dodao je Franz Wagner. Kod Pacersa Jordan Nwora ubacio je 19 poena uz pet skokova, a Bennedict Mathurin dodao je 14 poena i šest skokova.

NBA:
Dallas Mavericks - Sacramento Kings 113:129
Cleveland Cavaliers - Denver Nuggets 121:109
Brooklyn Nets - Philadelphia 76ers 99:121
Indiana Pacers - Orlando Magic 116:128
Toronto Raptors - Detroit Pistons 142:113 (Pascal Siakam 23p, 7sk/Stanley Umude 19p)
Memphis Grizzlies - Boston Celtics 100:102 (Desmond Bane 30p, 8as/Kristaps Porzingis 26p, 8sk)
Utah Jazz - Phoenix Suns 137:140 dva produžetka (Lauri Markkanen 38p, 17sk/Kevin Durant 39p, 10as)
Portland Trail Blazers - Oklahoma City Thunder 91:134 (Jerami Grant 14p/Shai Gilgeous-Alexander 28p)
Los Angeles Lakers - Houston Rockets 105:104 (LeBron James 37p, 8as/Dillon Brooks 24p)