Komplicira se Štimčeva skupina, Japan lako protiv Sirije

Petar Jenjić • utorak, 21.11.2023.

Odigrane su još četiri utakmice druge runde kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Aziji. Četiri gosta upisala su pobjede bez primljenog pogotka...

Japan je lakoćom bio bolji od Sirije s visokih 5:0. Dva pogotka postigao je Ueda, dok su po jedan dodali Kubo, Sugawara i Hosoya čime dolaze na gol razliku 10:0.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Do druge pobjede stigli su Ujedinjeni Arapski Emirati koji su slavili u gostima kod Bahreina s 2:0. Pogotke za nova tri boda postigli su Ramdan u 36. minuti i Mabkhout u 89. minuti.

Saudijska Arabija opravdala je ulogu favorita u gostima kod Jordana gdje je slavila rezultatom 2:0. Oba pogotka postigao je isti strijelac u prvih pola sata, radi se o Salehu Al Shehriju.

Prvu pobjedu u kvalifikacijama upisao je Kuvajt koji je slavio s 4:0 u gostima kod Afganistana. Dva pogotka postigao je Al Khaldi, dok su po jedan dodali Daham i Shebab.

U skupini A, Katar je na vrhu sa šest bodova, Indija Igora Štimca i Kuvajt imaju po tri, dok je Afganistan bez boda.