Raspoloženi Ivan Posavec igrao važnu ulogu u prolazu Olimpije u Kupu

Mihaela Bradovski • srijeda, 22.11.2023.

Nogometaši ljubljanske Olimpije upisali su pobjedu u trećem kolu Pokala Pivovarne Union, s 4:1 bili su bolji od velenjskog Rudara i igrat će u osmini finala...

Bez problema Olimpija je izborila prolaz u osminu finala Pokala Pivovarne Union. U šesnaestini finala svladala je Rudar iz Velenja s 4:1 i prošla je među 16 najboljih.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Već do poluvremena domaćin je stigao do dva gola prednosti, prvo je Pedro Lucas već u drugoj minuti načeo mrežu Rudara, a onda je u 35. minuti bivši igrač Varaždina i mlade hrvatske reprezentacije, Ivan Posavec, glavom pogodio za 2:0.

U drugom dijelu Posavec je upisao i asistenciju, u 54. minuti proigrao je Dioga Pinta koji podiže na 3:0 da bi gosti ubrzo smanjili preko Džumhura. Više od toga nisu napravili, a u završnici susreta Olimpija je preko Bresta došla i do drugog pogotka.

Posavec je igrao do 65. minute, a kod pogotka asistirao mu je Raul Florucz, dobro poznato ime s hrvatskih drugoligaških travnjaka.