Mladost Ždralovi i Opatija do pobjeda u borbi za vodeće pozicije

Petar Jenjić • petak, 24.11.2023.

Odigrane su tri utakmice 15. kola SuperSport Druge NL. Mladost Ždralovi i Opatija slavili su protiv Hrvaca odnosno Kustošije, dok je Hrvatski dragovoljac svladao Bjelovar...

Do svoje osme pobjede ove sezone stigla je Mladost Ždralovi koja je minimalno slavila kod kuće protiv Hrvaca. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Josip Topić u 63. minuti.

Igraj na Dinamo - Osijek na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U borbi za neke od prve dvije pozicije je i Opatija koja je danas kao domaćin bila bolja od Kustošije s 2:0 i tako se barem privremeno izjednačila s Radnikom na prvom mjestu s 30 bodova.

Oba pogotka domaćin je postigao tijekom prvog poluvremena. Prvo je u 27. minuti poentirao Marshal Mfon Johnson , da bi u sudačkoj nadoknadi zabio Antonio Pejanović.

Petu pobjedu sezone upisao je Hrvatski dragovoljac koji je bio bolji od Bjelovara s 3:2 i tako ga preskočio na ljestvici. Sada ima dva boda više.

Gosti su poveli u trećoj minuti preko Luke Varge, da bi domaćin preokret napravio do kraja prvog dijela. Prvo je zabio Sven Opačić u 35., a zatim i Seth Amoateng u 42. minuti. Na 3:1 povećao je Leo Perić u 54. minuti.

20 minuta kasnije domaćin je ostao s igračem manje nakon drugog žutog kartona Domagoja Gracina, da bi poraz gostiju svojim novim golom ublažio Varga.