SuperSport HNL, 16. kolo, 26.11.2023, 17:10 h, Gradski stadion Velika Gorica
Suci: Mateo Erceg (Pristeg), Goran Perica (Šibenik), Vice Vidović (Split)
3:0(3:0) Rudeš
Rudeš

Rudeš i dalje u čekaonici za prvu pobjedu, Gorica nije imala milosti

Branimir Korać • nedjelja, 26.11.2023.

Gorica je odigrala onoliko koliko joj je bilo potrebno za pobjedu protiv Rudeša. Vrlo dobro prvo poluvrijeme poa onda dovršavanje posla u drugom dijelu za konačnih 3:0...

Rudeš nije uspio u nakani da upiše prvu ovosezonsku pobjedu. Gostovanje u Velikoj Gorici bilo je pretvrd zalogaj, domaćin je već u prvom poluvremenu riješio pitanje pobjednika postigavši sva tri pogotka.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Iako je Gorica u drugom dijelu malo podigla nogu s gasa, dojam je i da je novi trener Rudeša Ivan Mijač promašio sa startnom postavom, na odmoru je napravio četiri prom jene i Rudeš je u drugom dijelu bio za klasu bolji od onog što je pokazao u prvom dijelu.

Gorica je odlično otvorila utakmicu i već u četvrtoj minuti zaprijetila udarcem Solde glavom, to je obranio Marković.

U 16. minuti nije bilo spasa za goste. Dobra akcija domaćina, lopta na lijevu stranu došla je za Mitrovića koji je odmah šalje u sredinu gdje natrčava Vujnović i lako zabija za vodstvo.

Rudeš se nije pokrenuo niti nakon ulaska u minus, Gorica je i dalje izgledala bolje, a do drugog gola došla je u 36. minuti. Jurica Pršir odlično je proigrao Blummela koji je došao sam pred vratara i lakoćom zabio.

Vrlo blizu novog pogotka Gorica je bila u 42. minuti. Nakon ubačaja u 16 metara Krizmanić je skrenuo loptu prema golu, ali Marković fantastično brani, odbijena lopta dolazi do Vujnovića koji je zakucava u vratnicu.

Pogodak je ipak stigao u sudačkoj nadoknadi prvog dijela. Još jednom obrana Rudeša izigrana, Mrzljak je odlično proigrao Mitrovića koji prolazi lijevom stranom i šalje loptu u sredinu za Blummela, a on pogađa u sami kut.

U drugi dio Mijač ulazi s četiri nova aduta, a Rudeš počinje igrati smislenije i sve je opasniji.

Prijetili su Oddei, Tomečak, Pešić, ali pogotka nije bilo.

Bila je i jedna sporna situacija, nakon duela Solde i Tomečaka u 16 metara, Tomečak pada, a Erceg nakon četverominutnog prekida zbog VAR provjere potvrđuje svoju odluku da nema kaznenog udarca.

Gorica je mirno dovršila posao i zasluženo uzela sva tri boda.