Supersport Prva NL, 16. kolo, 27.11.2023, 17:00 h, Šubićevac
Suci: Ante Terzić, Bruno Premužaj, Miro Hantak; 4. sudac: Jelena Pejković
1:0(0:0) Orijent
Orijent

Autogol odlučio pobjednika, Šibenik se vratio na drugo mjesto

Petar Jenjić • ponedjeljak, 27.11.2023.

U posljednjem susretu 16. kola SuperSport Prve NL, Šibenik je minimalno slavio protiv Orijenta. Jedini gol bio je djelo igrača gostujuće ekipe koji je loptu skrenuo u vlastitu mrežu...

Ivan Delić
46'
28
Ivan Roca
59'
30
Robert Ćosić
68'
8
Roko Brajković
83'
22
Toni Kolega
83'
Andrija Bubnjar
62'
19
Nino Mohorovičić
73'
20
Dominik Simčić
74'
28
Mario Tadejević
81'

Slobodan Grubor

Nogometaši Šibenika vratili su se pobjedama u SuperSport Prvoj NL. Nakon poraza kod Zrinskog 1664 Osječkog, Narančasti su na domaćem terenu igrali protiv Orijenta kojeg su svladali s 1:0, čime su došli do 33 boda, pet manje od vodećeg Zrinskog.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Veliku šansu vidjeli smo u osmoj minuti kada je do lopte na 11 metara došao Josip Majić i dobro pucao, ali zatresla se vratnica. Igrač Šibenika još je tri puta nakon toga u sljedećih 15-ak minuta bio u akciji s udarcima, ali nije bio precizan.

Domaćin je bio blizu gola u dva navrata nakon nesporazuma u gostujućoj obrani. Prvo je Tino Agić glavom poslao loptu kraj gola, a zatim i Matej Mršić koji je šalje iznad grede. Upravo je Mršić imao najbolju šansu za Orijent u 44. minuti, pucao je s 20 metara, ali otišlo je malo kraj stative.

Tek što je ušao početkom nastavka, Ivan Delić zakuhao je pogodak. Njegova lopta koja je trebala ići u peterac, završila je u mreži, a skrenuo je Marko Putnik. Pet minuta kasnije dobra šansa za Stipu Bačelića-Grgića, ali obranio je Patrik Mohorović.

Iz 64. minute izdvaja se udarac Nike Gajzlera iskosa, no obranio je Antonio Đaković. Drugi dio susreta nije toliko obilovao prilikama, a rezultat se više nije promijenio.