Zubac napadački odličan u porazu Clippersa od oslabljenih Nuggetsa

Branimir Korać • utorak, 28.11.2023.

U noćašnjem programu u NBA ligi nastupio je Ivica Zubac i odigrao odličnu utakmicu protiv Denvera koji je ipak na kraju slavio...

Los Angeles Clippersi nisu uspjeli iskoristiti neigranje Nikole Jokića, oslabljeni Denver ih je svladao sa 113:104. Presudila je četvrta četvrtina do koje su Clippersi izgledali odlično i imali dvoznamenkastu prednost, ali u završnici su potpuno pali.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nuggetsi su dobili posljednju četvrtinu s visokih 36:16, Clippersi su bili nedopustivo loši i priznali su poraz.

Najbolji kod Denvera bili su Reggie Jackson s 35 poena i 13 asistencija te De'Andre Jordan s 21 poenom i 13 skokova.

Ivica Zubac odigrao je odlično i za 32 minute ubacio je 23 poena (9/15 za dva, 5/8 slobodna) uz 14 skokova. Kawhi Leonard dodao je 31 poen uz osam skokova.

Philadelphia je ugostila Los Angeles Lakerse i nanijela im je vrlo težak poraz 138:94. LeBronu Jamesu ovo je najteži poraz u karijeri, Sixersi do kraja nisu podizali nogu s gasa i potpuno su deklasirali Lakerse.

Tyrese Maxey upisao je 31 poen uz osam asistencija, a briljirao je Joel Embiid s 30 poena, 11 skokova i 11 asistencija. Kod Lakersa James je upisao 18 poena uz pet asistencija, a Anthony Davis dodao je 17 poena uz 11 skokova.

Utah Jazz je izdržao u završnici nalet Pelicansa koji nisu uspjeli izbrisati minus. 75 sekundi prije kraja Herbert Jones ubacio je tricu za smanjenje na 114:112, ali do kraja susreta obje momčadi bile su neprecizne i domaćin je zadržao vodstvo.

Predvodili su ga Keyonte George s 19 poena i pet skokova i Jordan Clarkson sa 16 poena i deset asistencija. Kod gostiju Zion Williamson ubacio je 26 poena uz sedam asistencija, a Brandon Ingram 25 poena uz pet asistencija. Luka Šamanić kod Jazza nije dobio minutažu.

Blazersi su iznenadili u Indianapolisu gdje su slavili protiv Pacersa sa 114:110 i došli do svoje pete pobjede. Pacersi su dobro otvorili sezonu, ali protiv mlade momčadi Blazersa nisu pronašli put do pobjede.

Jerami Grant povukao je Portland s 34 poena i sedam skokova, Malcolm Brogdon dodao je 24 poena i sedam asistencija, a Deandre Ayton 22 poena i 13 skokova. Kod Pacersa Tyrese Haliburton jedini je bio na potrebnoj razini s 33 poena i devet asistencija.

NBA:
Philadelphia 76ers - LA Lakers 138:94
Los Angeles Clippers - Denver Nuggets 104:113
Utah Jazz - New Orleans Pelicans 114:112
Indiana Pacers - Portland Trail Blazers 110:114
Detroit Pistons - Washington Wizards 107:126 (Cade Cunningham 26p, 5as/Kyle Kuzma 32p, 12sk, 8as)