Liga prvaka, skupina E, 5. kolo, 28.11.2023, 21:00 h
Feyenoord 1:3 Atlético Madrid
Atlético Madrid

Ivanušecova asistencija nedovoljna, Atletico slavio za prolaz u osminu finala

Mihaela Bradovski • utorak, 28.11.2023.

Madridski Atletico igrat će u osmini finala Lige prvaka. Pobjedom u Rotterdamu za sobom je povukao i Lazio...

Nakon što je Lazio slavio protiv Celtica, bilo je jasno da će u slučaju pobjede Atletica izboriti osminu finala Lige prvaka.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Atletico je dobro krenuo i trebalo mu je manje od 15 minuta za vodstvo. Vodećem golu prethodio je veliki promašaj Morate koji je bio sam pred vratarom i nije ga nadmudrio.

U 14. minuti gosti su poveli, Witsel je propustio ubačenu loptu koja je tako iznenadila Geertruidu i od njega se odbila u mrežu za veliku tugu domaćina.

U drugom dijelu Atletico je povećao prednost krasnim pogotkom Marija Hermosa koji je sjajno posve iskosa prebacio domaćeg vratara.

U drugom dijelu u igru je ušao Luka Ivanušec i upravo je on asistirao za smanjenje zaostatka. U 77. minuti ubacio je iz kornera, a Wieffer glavom pogađa za 1:2.

Vrlo brzo Atletico se vraća na dva gola razlike. U 81. minuti Depay ubacuje iz slobodnog udarca, a Santiago Gimenez glavom skreće loptu u svoju mrežu.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao i tu je dosta toga jasno. Atletico i Lazio idu u osminu finala Lige prvaka, Feyenoord u Europsku ligu, a Celtic je završio s nastupom u Europi.