Borussia u osmini finala Lige prvaka, tri kandidata za drugo mjesto

Mihaela Bradovski • utorak, 28.11.2023.

U skupini F Lige prvaka riješena je jedna nepoznanica. Dortmundska Borussia osigurala je osminu finala, a utrka za drugo i treće mjesto ostaje otvorena...

Milan - Borussia Dortmund 1:3

Milan je pao na dno ljestvice nakon domaćeg poraza od Borussije i u posljednjem kolu mora upisati pobjedu za ostanak u Europi.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Već u petoj minuti dosuđen je kazneni udarac za Milan nakon igranja rukom u 16 metara. Loptu je uzeo Olivier Giroud, pucao je nisko, ali Kobel ga je pročitao i obranio.

Niti pet minuta kasnije Istvan Kovacs sudi kazneni udarac na drugoj strani. U 16 metara pao je Bynoe-Gittens i gosti su dobili sjajnu priliku. Kazneni udarac neobranjivo je izveo Marco Reus za 0:1.

U 37. minuti Milan je stigao do pogotka, Samuel Chukwueze bio je strijelac nakon što je dobio loptu i bez razmišljanja zabio.

U drugom dijelu Borussia je vratila prednost na svoju stranu. U 58. minuti krasno je s ruba kaznenog prostora u donji kut pogodio Bynoe-Gittens za 2:1 gostiju.

Deset minuta kasnije Borussia dolazi i do trećeg pogotka. Adeyemi se prelako oslobodio i pucao s ruba kaznenog prostora, Maignan nije najsretnije reagirao, lopta mu bježi i prelazi gol liniju za 3:1 gostiju.

Pet minuta prije kraja sreća je bila na strani gostiju, ubačenu loptu s desne strane Luka Jović glavom šalje u vratnicu.

I na drugoj strani tresao se okvir gola i to nakon snažnog udarca Fullkrüga.

Ostalo je 3:1 s čime u Dortmundu mogu biti prezadovoljni.

PSG - Newcastle 1:1

Parižani su se u samoj završnici spasili od poraza protiv Newcastlea, ali morat će u posljednjem kolu probati slaviti u Dortmundu. Remi PSG-a i pobjeda Newcastlea, odveli bi Engleze u osminu finala.

Iako je PSG snažno krenuo, Newcastle je stigao do vodstva sredinom prvog dijela. Almiron je pucao izvana, Donnarumma je kratko odbio, ali samo do Alexandera Isaka koji lako zabija.

Nevjerojatno je koliko su toga Parižani propustili i nisu zabili, ali onda su u sudačkoj nadoknadi došli do boda.

U 96. minuti PSG zaradio je kazneni udarac. Rukom je igrao Livramento, a Mbappe pogodio za 1:1.

Uzaludno su se Englezi bunili da je lopta Livramenta pogodila u tijelo pa u ruku, Marciniak je bio neumoljiv.