Prva asistencija Gvardiola u dresu Cityja, Manchester preokretom slavio protiv Leipziga

Mihaela Bradovski • utorak, 28.11.2023.

Manchester City osigurao je prvo mjesto u skupini G Lige prvaka, Leipzig će završiti na drugom, Young Boys na trećem, a Crvena zvezda na četvrtom mjestu. Joško Gvardiol upisao je prvu asistenciju u dresu Cityja u preokretu protiv Leipziga...

Manchester City - Leipzig 3:2

Manchester Cityju bio je dovoljan i bod kod kuće protiv Leipziga za osiguravanje prvog mjesta, ali u prvom dijelu doživio je šok i zaostajao s 2:0. Ipak, u nastavku je sve okrenuo u svoju korist.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Leipzig je već u 13. minuti šokirao Manchester City. Odlično ispucavanje gostujućeg vratara naprijed na Opendu koji lakoćom bježi Akanjiju i zabija.

City je krenuo po poravnanje, ali umjesto njegovog pogotka, stigao je onaj Leipziga. Ponovno je sve napravio Openda koji se lakoćom riješio protivnika, sjurio se prema golu i zabio za 2:0.

Nakon zaostatka na odmoru, Manchester City odmah radi veliki pritisak, a u 54. minuti dolazi do pogotka. Odlična lopta u prostor za Erlinga Haalanda koji ide sam prema golu i takve prilike ne propušta.

U 70. minuti domaćin poravnava. Gvardiol je odlično proigrao Fodena koji se okreće i vrlo mirno zabija za 2:2.

U 76. minuti sjajni Openda poslao je loptu još jednom u mrežu, ali kratko je trajalo slavlje, pokazano je zaleđe napadača Leipziga.

Deset minuta kasnije krasna akcija Cityja, nekoliko brzih i preciznih dodavanja, Doku je dobio loptu, poslao za Fodena, on je šalje u sredinu gdje je Julian Alvarez koji zabija za 3:2.

Domaćin tako odnosi tri boda i ostaje stopostotan uz nastup Gvardiola svih 90 minuta.

Young Boys - Crvena zvezda 2:0

U Bernu su Young Boysi slavili protiv Crvene zvezde i tako eliminirali Beograđane iz Europe.

Švicarci su do pogotka stigli u osmoj minuti i to nakon kornera autogolom. Lopta je iz kornera ubačena na drugu vratnicu gdje je sam Benito, njegov pokušaj brani gostuijući vratar, ali samo odbija loptu u Nedeljkovića od kojeg se ona odbija u mrežu.

U 29. minuti Young Boys dolazi do 2:0, ovaj put izvana je pucao Blum i zabio za povećanje vodstva.

Zvezda je blizu pogotka došla u 57. minuti kada je Hwang dobio loptu na lijevoj strani, iznenada je opalio u bliži kut i pogodio vratnicu.

Imali su gosti još prilika i prije i kasnije, ali realizacija im je bila loša.