Liga prvaka, skupina E, 5. kolo, 28.11.2023, 18:45 h
Lazio
Lazio 2:0 Celtic
Celtic

Celtic bez europskog proljeća, veliki korak Lazija prema osmini finala Lige prvaka

Mihaela Bradovski • utorak, 28.11.2023.

Lazio je napravio veliki iskorak prema prolazu u osminu finala Lige prvaka. U Rimu je slavio protiv Celtica s 2:0 i može već i večeras osigurati prolaz...

Ono što su Rimljani željeli, to su i ostvarili. Slavili su protiv Celtica s 2:0, eliminirali su ga iz svih računica za prolazak makar u Europsku ligu dok su svoje šanse za plasman na jedno od prva dva mjesta značajno uvećali.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Lazio u ovom trenutku ima četiri boda prednosti ispred trećeplasiranog Feyenoorda koji u slučaju poraza u ovom susretu završava na trećem mjestu i ide u nokaut fazu Europske lige.

Rimljani su zasluženo došli do pobjede, bili su bolji i opasniji protivnik iako dugo nisu mogli probiti gostujući zid.

Lazio je nizao prilike, ali i promašaje dok je s druge strane najčešće prijetio Kyogo Furuhashi, ali nije uspio doći do pogotka.

Domaćin je poveo u 82. minuti, strijelac je bio Ciro Immobile koji je bio na pravom mjestu i odbijanac pospremio u mrežu.

Tri minute kasnije Immobile još jednom pogađa mrežu, ovaj put našao se u dobroj poziciji u 16 metara te pogodio u bliži kut.

U samoj završnici dosuđen je kazneni udarac za Celtic, međutim nakon VA>R provjere ta je odluka promijenjena i ostalo je 2:0.