Uefina Liga mladih, 2. kolo, 29.11.2023, 14:00 h
Dinamo U-19 0:0(0:0) Basel U-19

Bez golova na Maksimiru, Dinamovi juniori završili nastup u Ligi prvaka mladih

Petar Jenjić • srijeda, 29.11.2023.

U uzvratnom susretu drugog kola Lige prvaka mladih, Dinamo i Basel odigrali su na Maksimiru 0:0. Tako je švicarska ekipa obranila prednost iz prvog susreta...

Juniori Dinama nisu uspjeli proći u drugi dio natjecanja u Ligi prvaka mladih. Nakon poraza od 2:0 na gostovanju u Baselu, danas su vršnjaci iz Švicarske sačuvali stečenu prednost čime idu u sljedeću fazu natjecanja.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U prvih 15-ak minuta Dinamo je pritiskao, a Basel nije uspijevao doći preblizu golu protivnika. Bilo je nekoliko udaraca prema vratima Tima Pfeifera, ali ne i pogotka u njegovoj mreži.

Uslijedio je i bolji period gostiju koji su jako dobro zaprijetili u 39. minuti kada je Axel Kayombo proigrao Yannisa Rytera, ali on nije pogodio okvir gola, kao ni četiri minute kasnije.

Situaciju Modrima dodatno je otežalo isključenje Zlatana Košćevića koji je drugi žuti karton zaradio u 72. minuti susreta. Igrač Dinama nepotrebno je produžio nogu nakon što je probao uzeti koji sekundu odugovlačenjem.

Rezultat je do kraja ostao isti kao što je bio i na početku utakmice.