Bayern prvi put bez pobjede, Manchester United ne ovisi o sebi

Branimir Korać • četvrtak, 30.11.2023.

Nakon petog kola u skupini A Lige prvaka, Bayern je sigurno prvi, a preostale tri momčadi imaju šanse za drugo mjesto...

Bayern - Kopenhagen 0:0

Bayern je uoči Kopenhagena znao da je sigurno prvi na kraju natjecanja u skupini. Međutim unatoč tome Bavarci su željeli pobjedu.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Željeli su pobjedu, ali ovaj put nije išlo, nedostajao je onaj osjećaj da moraš pod svaku cijenu uzeti bodove i Bayern jednostavno nije bio ubojit kao inače.

Pokušavali su Bavarci slomiti otpor, imali su ponešto prilika, no imao ih je i Kopenhagen, ali nije uspio.

U 93. minuti dosuđen je kazneni udarac za Bayern zbog igranja rukom Ankersena, ali je odluka ubrzo, nakon pregleda snimke, promijenjena.

Bila je to ujedno i posljednja prilika za bilo koju momčad.

Galatasaray - Manchester United 3:3

Potpuno drugačija utakmica odigrana je u Istanbulu gdje je Galatasaray ugostio Manchester United. Taj susret okončan je 3:3. Domaćin je dva puta zaostajao po dva pogotka, ali je ipak na kraju izvukao remi.

Manchester je odlično krenuo i već u prvih 20 minuta imao je vodstvo 2:0 golovima Garnacha i Fernandesa.

Međutim nisu domaćini odustajali i nakon pola sata igre smanjili su krasnim pogotkom Hakima Ziyecha iz slobodnog udarca.

United se vratio na dva gola viška poigotkom McTominaya u 55. minuti, ali do kraja se Galatasaray potpuno vraća. Prvo je Onana loše reagirao čime je Ziyech smanjio, a zatim je Akturkoglu poravnao. Do kraja je bilo dovoljno prilika, ali više ne i pogodaka.