Real Madrid stopostotan i bez Modrića, Bjelica debitirao remijem

Branimir Korać • srijeda, 29.11.2023.

U skupini C madridski Real siguran je sudionik osmine finala Lige prvaka, a tamo će mu se pridružiti Braga ili Napoli...

Real Madrid - Napoli 4:2

Real Madrid daleko je pobjegao na vrhu ljestvici, stopostotan je i ima više nego dvostruko više bodova od drugoplasiranog Napolija.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Burno je krenulo u Madridu gdje je u desetoj minuti Napoli poveo, Di Lorenzo je u sredini proigrao Simeonea koji pogađa za vodstvo. Lunin je izbio loptu iz gola, ali ona je ipak prešla gol liniju.

No već u sljedećoj minuti Real se vraća, Rodrygo je potvrdio izvrsnu formu i pogodio je za poravnanje, neobranjivo u suprotni gornji kut.

22. minuta donijela je i preokret Reala. Alaba je sjajno ubacio u 16 metara gdje dolazi lopta do Bellinghama koji lakoćom podiže na 2:1 što je bio rezultat na odmoru.

Napoli je sjajno krenuo u drugi dio gdje Zambo Anguissa zabija za 2:2, ali Real je napadao i tražio pobjedu, a do pogotka vrijednog tri boda stigao je u 84. minuti. Mladi Nico Paz odlično je opalio izvana i lopta je završila u mreži.

U sudačkoj nadoknadi točku na i stavio je Joselu pogotkom za konačnih 4:2.

Braga - Union Berlin 0:1

Nenad Bjelica debitirao je na klupi Union Berlina remijem kod Brage 1:1. Mogao je i do sva tri boda, imao igrača više, ali Braga je ipak ostala neporažena.

Braga je od 31. minute igrala s igračem manje nakon što je Niakate nespretno nagazio igrača s leđa i Turpin ga je nakon intervencije VAR sobe isključio.

Iskoristio je Union Berlin brojčanu nadmoć i u 43. minuti stigao je do vodstva golom Gosensa.

Braga je ipak izjednačila početkom drugog dijela preko Alvara Djala i zadržala je tih 1:1 do kraja susreta.

Josip Juranović kod gostiju odigrao je cijelu utakmicu.