Prvi poraz Reala uz skromnog Hezonju, Branković solidan u pobjedi Bayerna

Petar Jenjić • četvrtak, 30.11.2023.

Mario Hezonja bio je skroman u porazu Real Madrida nakon produžetaka kod Fenerbahčea, dok je nakon dodatnih pet minuta do pobjede protiv Panathinaikosa stigao i Partizan. Danko Branković je s Bayernom bio bolji od Virtus Bologne...

Nakon deset uzastopnih pobjeda, pokleknuo je Real Madrid koji je sa 100:99 nakon produžetka poražen na gostovanju kod Fenerbahčea. Junak pobjedničke ekipe bio je Yam Maddar koji je zabio za pobjedu u zadnjoj sekundi.

Igraj na utakmice Eurolige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Marko Gudurić s 21 poenom, sedam skokova i pet asistencija predvodio je Fener, dok je najbolji kod Reala bio Facundo Campazzo s čak 33 poena (11/11 za dva) i sedam asistencija. Mario Hezonja dodao je tri koša (1/3 za dva, 0/2 za tricu, slobodna bacanja 1/2) i tri skoka za 16 minuta u igri.

Sedmu pobjedu sezone upisao je Monaco koji je s 85:77 svladao Olympiakos. Do slavlja ga je predvodio Mike James s 24 poena i šest dodavanja, dok je Isaiah Canaan s 20 koševa bio najbolji kod gostiju.

Wade Baldwin IV predvodio je Maccabi s 18 poena i šest asistencija do pobjede protiv Albe sa 102:81. Sada je na omjeru 6-5, dok njemačka ekipa pada na 1-10.

Goste je predvodio Gabriele Procida s 22 koša, Krešimir Nikić dodao je tri poena (1/2 za dva, slobodna bacanja 1/1), jedan skok i tri asistencije za osam i pol minuta u igri.

Minhenski Bayern upisao je petu pobjedu ove sezone u Euroligi, a na domaćem terenu bio je bolji od Virtus Bologne s 90:76 i tako joj nanio četvrti poraz.

Serge Ibaka s 24 koša i 13 skokova prevodio ih je do pobjede. Danko Branković je dodao sedam poena (0/1 za dva, 1/1 za tricu, slobodna bacanja 4/4), tri skoka i dvije ukradene lopte za 15 minuta u igri.

Virtus je predvodio Marco Belinelli s 22 koša. Jaleen Smith dodao je tri poena (0/1 za dva, 1/2 za tricu) i jedan skok za nešto manje od osam minuta u igri.

Edgaras Ulanovas je s 20 poena, šest skokova i pet asistencija predvodio Žalgiris na gostovanju kod Armani Milana i pobjede rezultatom 83:70. Poražene je predvodio Shavon Shields s 21 košem.

Partizan je nadoknadio deset poena zaostatka u četvrtoj četvrtini, izborio produžetak te na koncu svladao grčki Panathinaikos rezultatom 92:87.

Zach LeDay s 23 poena i pet skokova predvodio je Partizan do pobjede, Kendrick Nunn s 19 koševa i pet skokova bio je najbolji kod gostiju.