Foreman nokautirao Cibonu, bilo je samo pitanje vremena

Branimir Korać, Mihaela Bradovski • petak, 01.12.2023.

Cibona je u 11. kolu hrvatskog prvenstva upisala visok poraz od Šibenke s 87:68. Izraubana petorka Cibone nije imala svoj dan i Šibenka je zasluženo slavila...

Bilo je samo pitanje vremena kada će Cibona doživjeti ovakav pad, praktički je nemoguće gurati na visokoj razini kroz sezonu samo s petoricom igrača. Loš dan i taj pad dogodili su se u 11. kolu hrvatskog prvenstva, a osladila se Šibenka koja je odigrala odličnu utakmicu.

Igraj na utakmice hrvatskog prvenstva na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Šibenčani su odigrali odličnu utakmicu i svih 40 minuta imali su kontrolu nad rezultatom.

No uspjela se Cibona oporaviti od lošeg starta i zaostatka od 14 poena u završnici prve četvrtine. U drugoj dionici Cibona je i povela s 34:31, no do odlaska na veliki odmor Šibenka je vratila prednost na svoju stranu.

U drugom poluvremenu Cibona se još držala na nekom prihvatljivom zaostatku, no samo u trećoj dionici, u četvrtoj je uslijedio potpuni raspad. Šibenka je otišla na visoku razliku i na kraju je uvjerljivo slavila s 87:68.

Najbolji kod Šibenke bili su Antonyo Makale Foreman s 34 poena, pet skokova i pet asistencija i Antonio Klarin s 15 poena, šest asistencija te po pet skokova i osvojenih lopti.

Kod Cibone po 17 poena upisali su Domagoj Vuković (11 skokova) i Krešimir Radovčić (šest asistencija, pet skokova).