Supersport Prva NL, 17. kolo, 02.12.2023, 12:30 h, Stadion HNK Cibalia
Suci: Patrik Pavlešić, Bruno Geller, Bruno Premužaj; 4. sudac: Antonio Škobić
Carlos Eduardo Torres Gongora 90'+1'
Šibenik

Šibenik iskoristio igrača više i napravio preokret u Vinkovcima!

Petar Jenjić • subota, 02.12.2023.

Šibenik je napravio preokret na gostovanju kod Cibalije. Domaćin je vodio na poluvremenu, ali su gosti u nastavku s tri gola došli do punog plijena...

Rene Šarić
46'
4
Hrvoje Crnčec
61'
21
Josip Pejić
66'
13
Jurica Bajić
79'

Toni Kolega
46'
23
Carlos Eduardo Torres Gongora
46'
19
Ivan Delić
62'
28
Ivan Roca
70'
17
Roko Ivanković
79'
Mario Carević

Drugu vezanu pobjedu upisao je Šibenik koji je na gostovanju kod Cibalije slavio s 3:1. Nakon slavlja nad Orijentom osvojio je nova tri boda kojima ostaje u priključku za vodećim Zrinskim Osječko 1664. Sada je na dva boda zaostatka, ali i utakmicom više.

Igraj na utakmice SuperSport Prve NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Odmah u prvoj minuti šansa za goste, Ivan Cvijanović je zaprijetio nakon ubačaja s desne strane, ali obranio je domaći vratar Filip Kovačević. Uslijedio je period od desetak minuta borbe na sredini terena i bez pravih prilika na obje strane.

Velika šansa i veliki promašaj Šibenčana stigao je u 15. minuti. Bruno Brajković je odigrao za Stipu Bačelića-Grgića koji se s pet metara nije uspio najbolje snaći pa je poslao loptu preko gola. Sjajna prilika osam minuta kasnije za Ivana Božića kojem je prvi udarac obranio Kovačević, a nakon toga je odbijanac poslao kraj stative.

U 26. minuti nakon kornera je glavom pucao Robert Ćosić, ali ponovno je na mjestu domaći vratar s dobrom obranom. Kad ne zabiješ, primiš. Samer Spahić odigrao je za Karla Miljanića koji se sjurio prema golu i prebacio Antonia Đakovića. Tražili su gosti zaleđe, ali pomoćni sudac nije dignuo zastavicu.

Igrala se 41. minuta kada je Cibalia mogla podebljati vodstvo. Kovačević je otišao u prazno nakon kornera, no Šibenik nije to uspio iskoristiti, a u istoj sekvenci sjajna kontra Cibalije, povukao je Leandro Caimanque, ali pogodio je gredu.

Domaćin je u 56. minuti ostao s igračem manje nakon što je Dominik Jergović kao posljednji u obrani srušio Majića u izglednoj šansi i zradio izravan crveni karton. Samo dvije minute kasnije gosti su poravnali, Toni Kolega bio je asistent, a loptu je u gol udarcem isprve sa šest metara skrenuo Ivan Cvijanović.

Potpuni preokret stigao je u 74. minuti kada je za 2:1 Šibenčana poentirao Ivan Božić koji je tako zabio prvi gol nakon nešto više od mjesec dana. Veliku šansu za treći gol gosti su imali u 86. kada je Carlos Torres ostao potpuno sam na osam metara, no pucao je preko gola.

Udarac Carlosa Torresa odbio se u gol od Mate Zvonimira Lasića za potvrdu pobjede početkom sudačke nadoknade.