SuperSport HNL, 17. kolo, 02.12.2023, 17:30 h, Gradski stadion u Poljudu
Suci: Patrik Kolarić, Luka Pajić, Dino Knez; 4. sudac: Zdenko Lovrić; VAR: Ivan Matić, Anto Marić

Petar Jenjić • subota, 02.12.2023.

U trećoj utakmici 17. kola SuperSport HNL-a, nogometaši Hajduka na domaćem su terenu slavili s 3:0 protiv Gorice. Tako su potvrdili titulu jesenskog prvaka dva kola prije kraja...

Nogometaši Hajduka nastavljaju s pobjedama pod Mislavom Karoglanom. Danas je stigao do šeste uzastopne u SuperSport HNL-u, a sedme u svim natjecanjima. Na Poljudu je gostovala Gorica, a Bijeli su slavili s 3:0.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Sada su na 39 osvojenih bodova, sedam više od Rijeke uz utakmicu više i 12 više od Dinama uz tri utakmice više. Tako su i matematički osigurali titulu jesenskog prvaka.

Odmah u drugoj minuti šansa za Goricu, dobar udarac Nikole Vujnovića obranio je Ivan Lučić, a Josip Mitrović odbijanac šalje kraj stative. Iz uvodnih minuta susreta još vrijedi izdvojiti pokušaj Filipa Krovinovića koji je završio u vanjskom dijelu mreže.

Neko vrijeme nije se događalo gotovo ništa, a onda je Hajduk u 20. minuti stigao do vodstva. Marko Livaja ubacio je s desne strane, a Leon Dajaku glavom je skrenuo loptu u mrežu. Ponovno je uslijedio period siromašan konkretnijim pokušajima.

U 42. minuti Hajduk je odradio dobru kombinaciju, sličnu kao kod prvog pogotka. Opet je Dajaku bio na drugoj stativi ovoga puta išao je glavom prebaciti za Livaju, no Mario Maloča odbija u korner u zadnji trenutak.

Nastavak susreta nije ponovno donio puno šansi u uvodnim minutama, a onda je Hajduk od 64. do 69. postigao dva pogotka. Krenimo redom. Prvo je Dajaku ubacio iz slobodnog udarca, a Mihael Žaper glavom skrenuo loptu u mrežu za svoj prvijenac u dresu Hajduka.

Nakon toga uslijedilo je sjajno proigravanje Anthonyja Kalika za Emira Sahitija koji je iskoristio istrčavanje Ivana Banića i poslao loptu u mrežu.

Izdvojimo i to da je nakon toga u igru ušao Josip Elez u svom 100. nastupu u najvišem rangu hrvatskog nogometa. Svoj prvi upisao je Ino Vuko na drugoj strani.

U 77. minuti Yassine Benrahou pucao je visoko preko gola u objećavajućoj situaciji. Šest minuta kasnije dobar udarac Vadisa Odjidje-Ofoea, ali obranio je Banić. Uslijedio je i pokušaj Kalika, no otišlo je kraj stative. Izdvaja se još pokušaj Žapera izvana koji je ukrotio vratar Gorice.

Solidan pokušaj Tima Matavža u 89. minuti, pucao je glavom, ali otišlo je malo kraj gola.