SuperSport HNL, 17. kolo, 02.12.2023, 15:00 h, Opus Arena
Suci: Mateo Erceg (Pristeg), Vedran Đurak (Sveti Ivan Zelina), Nikola Kečkiš (Virovitica)
0:0(0:0) Rijeka
Rijeka

Pašalić imao pobjedu na dlanu, Malenica spasio Osječane

Branimir Korać • subota, 02.12.2023.

Osijek i Rijeka odigrali su dinamičnu utakmicu u kojoj nije bilo pogodaka. Prilika je bilo na obje strane, međutim Malenica prvenstveno i Labrović sačuvali su svoju mrežu...

S velikim nestrpljenjem čekali su ovaj dvoboj i Osječani i Riječani, no na kraju su uzeli tek po bod. Za Rijeku tek, za Osijek, s obzirom na ono što se događalo, ipak dobar bod. Realizacija Riječana nije bila dobra, Malenica je odradio jako dobar posao i spasio svoju momčad od poraza.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Početak utakmice protekao je u boljoj igri Osječana koji su imali više loptu u nogama, prijetili su preko Pušića i Bukvića dok je Rijeka bila opasnija u tranziciji.

Imali su gosti tek jednu dobru situaciju i to nakon vrhunskog driblinga Fruka koji je izbacio dvojicu domaćih braniča, došao sam pred Malenicu, ali realizacija nije bila dobra.

Osječani će pak dugo pamtiti priliku Slavka Bralića koji je ostao potpuno sam pored Labrovićem, centaršut je bio idealan, ali stoper Osječana pucao je stvarno jako loše.

U drugom poluvremenu Rijeka se podigla, zaigrala je bolje, a Osijek je teže pratio riječki ritam. Fruk i Pašalić bili su najveća prijetnja domaćinu.

Nakon desetak minuta igre u drugom dijelu Pašalić je pucao s nekih 18 metara, ali Malenica je to obranio.

Daleko najbolja prilika Riječana u drugom dijelu stigla je u 73. minuti kada je Fruk izvrsno proigrao Pašalića, on dolazi pred vratara, ali Malenica vrhunski brani njegov pokušaj.

Ostalo je 0:0, mreže su mirovale i svatko je na kraju morao biti zadovoljan s tim jednim bodom.

Susret je odigran u teškim uvjetima, jaka kiša padala je većim dijelom utakmice i stvarala dosta problema igračima na klizavom travnjaku.