SuperSport HNL, 17. kolo, 04.12.2023, 17:00 h, Koprivnica, Ivan Kušek Apaš
Suci: Dario Bel (Osijek), Goran Pataki (Đakovo), Marjan Tomas (Vladislavci)
Dario Špikić 79'
Dinamo

Dinamo odradio posao u Koprivnici i uzeo sva tri boda

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 04.12.2023.

U posljednjem susretu 17. kola SuperSport HNL-a Dinamo je gostovao kod Slaven Belupa i upisao je pobjedu bez većih problema nadigravši domaćina...

Dugo Dinamo nije spojio tri pobjede, ali napokon je uspio. U Koprivnici je često imao teške utakmice na vrlo malo prilika, ovaj put postigao je dva pogotka i stvorio niz prilika, ali raspoloženi Ivan Sušak spasio je Slaven od težeg poraza.

Još jednu odličnu utakmicu odigrao je Takuro Kaneko koji sve više pokazuje kako je pojačanje kojem je samo trebalo vremena za prilagodbu kao i većini igrača koji dolaze iz Japana. Upisao je dvije asistencije, ali je osim toga imao i niz odličnih poteza te stvarao velike probleme čuvarima.

Dinamo je bolje otvorio utakmicu i prvu konkretnu priliku imao je u 17. minuti kada je Moharrami nabacio, Petković dobro pucao glavom, ali Sušak je sjajno obranio. Prije toga imao je i Vidović jedan pokušaj s ruba kaznenog prostora, no nije pogodio.

Prvi pogodak stigao je u 21. minuti. Slično kao kod situacije četiri minute ranije, ovaj put Kaneko je ubacio s desne strane, Petković iskoristio što Boras nije došao do lopte i glavom je pogodio za vodstvo.

Nakon toga igra se primirila i nije bilo više prijetnji na obje strane do kraja prvog dijela te se na odmor otišlo s tih 1:0.

U drugom poluvremenu Dinamo je krenuo po drugi pogodak s kojim bi završio posao. Sjajnu priliku imao je u 50. minuti Sučić koji je primio loptu na prsa i onda iz voleja opalio pod gredu, ali Sušak je obranio i to.

Šest minuta kasnije dobra situacija za Petkovića, slobodni udarac na 20 metara, ali njegov pokušaj bio je preslab za domaćeg vratara.

U 79. minuti Dinamo je riješio pitanje pobjednika. Mišić je poslao loptu u prostor za Kaneka koji odlično ubacuje na drugu vratnicu gdje Špikić glavom pogađa za 2:0.

Dvije minute kasnije još jednom je Sušak odnio pobjedu protiv Sučića koji je ponovno pucao pod gredu, međutim niti ovaj put nije pogodio.

U završnici dvije najbolje prilike za domaćina, prvo je Nongoh ubacio za Hoxhu koji je ostao posve sam i pucao jako loše, a u sudačkoj nadoknadi mladom Krušelju prvijenac nije dopustio Nevistić koji je u posljednji trenutak uskočio na vrata umjesto Zagorca koji je zaradio ozljedu na zagrijavanju.

Dinamo uzima tri važna boda i smanjuje zaostatak za Hajdukom na devet bodova uz dvije utakmice manje.