Vodeni sportovi

Jadran ST pao tek nakon peteraca protiv neporaženih Mađara

Petar Jenjić • utorak, 05.12.2023.

U posljednjem susretu grupne faze Lige prvaka, vaterpolisti splitskog Jadrana poraženi su nakon izvođenja peteraca. Pobjedu je odnio mađarski Ferencvaroš...

Splitski Jadran je pobjedom u petom kolu Lige prvaka već osigurao drugo mjesto u skupini Lige prvaka i plasman u sljedeću fazu natjecanja, tako da današnji dvoboj šestog kola nije nosio rezultatski značaj.

Igraj na vaterpolske utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U goste je stigao mađarski Ferencvaroš, vodeća momčad skupine koja je bila na stopostotnom učinku u prvih pet kola. Danas je prvi put bila blizu poraza, no nakon raspucavanja ipak je upisala pobjedu. Bilo je ukupno 20:17.

Nijedna ekipa nije se uspjela odmaknuti i stvoriti razliku do posljednje četvrtine kada je sedam i pol minuta prije kraja Ferencvaroš poveo s 13:10. Međutim, Jadran je nadoknadio zaostatak, a za 16:16 poentirao je Loren Fatović, 41 sekundu prije kraja.

Sva četiri pucača Ferencvaroša bila su precizna, dok su kod Jadrana promašili Zvonimir Butić i Đuro Radović, a precizan je bio samo Fatović.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Stylianos Argyropoulos s četiri pogotka. Po tri gola za Jadran postigli su: Duje Pejković, Luka Bukić i Zvonimir Butić.