Dubrava do prve pobjede u Alpe Adria Cupu, pali vodeći Rumunji

Petar Jenjić • utorak, 05.12.2023.

Košarkaši Dubrave stigli su do prve pobjede u Alpe Adria Cupu. Na domaćem terenu bili su bolji od, do danas, neporaženog Temišvara...

Temišvar je stigao u goste Dubravi u sklopu Alpe Adria Cupa. Bio je vodeći u skupini s omjerom 5-0, a hrvatska ekipa posljednja s omjerom 0-4. Danas je domaćin stigao do prvog slavlja sezone, svladavši Rumunje rezultatom 78:72...

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Dubravaši su ponovno jako dobro krenuli u utakmicu, a ovoga puta poveli su s 11:0. Do kraja prve četvrtine održavali su vodstvo koje je iznosilo 22:13. Druga dionica otišla je na stranu gostiju koji su do poluvremena smanjili na samo minus dva (40:38).

Temišvar je treću četvrtinu dobio s deset razlike i uoči zadnjih deset minuta imao 61:53. Dvije i pol minute prije kraja bilo je 70:70, nakon čega zagrebačka momčad s ubacuje pet uzastopnih slobodnih bacanja i do kraja ne ispušta prednost.

Najbolji je u redovima hrvatske momčadi bio Karlo Vragović sa 16 koševa i osam asistencija, dok je Toni Ročak dodao 13 poena.

Goste je predvodio Đorđe Dimitrijević s 18 koševa.