SP 2023. žene, skupina A, 3. kolo, 05.12.2023, 20:30 h
Švedska 22:17 Hrvatska
Hrvatska

Švedska prejaka za Hrvatsku, loša igra u napadu bila je prevelik hendikep

Branimir Korać • utorak, 05.12.2023.

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija upisala je poraz u posljednjem susretu prve faze natjecanja na Svjetskom prvenstvu. Švedska je bila prejaka i slavila je s 22:17...

Ivica Obrvan ne može biti zadovoljan odrađenim u prvom krugu natjecanja na Svjetskom prvenstvu. Podbačaj protiv Senegala i osvojen samo bod, pobjeda protiv vrlo skromne Kine pa poraz od Švedske uz potpunu nemoć u napadu.

Igraj na utakmice SP-a u rukometu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Obrana na čelu s Teom Pijević odradila je dobar posao i zbog toga je šteta što Hrvatska nema igračicu u napadu koja je u ovom trenutku u formi.

Dosta krivih dodavanja i krivih odluka, mučenje za skoro svaki izboren šut, u svakom slučaju Hrvatska nije izgledala dobro i u konačnici je ipak zasluženo poražena.

Pijević je fantastično otvorila utakmicu i potpuno je zaključala vrata, ali Hrvatska nije imala dovoljno mirnoće da bi se odvojila na veću razliku. Povela je s 3:1, Šveđanke su tek u 11. minuti stigle do prvog gola iz igre, ali nakon toga domaće igračice su se polako dizale, izgledale sve bolje dok je s druge strane Hrvatska u posljednjih 20 minuta prvog dijela postigla samo četiri gola.

Na poluvremenu je Švedska vodila s 9:7, a sam rezultat najbolje pokazuje kako se igralo u prvih 30 minuta.

U nastavku susreta Švedska je počela igrati sve bolje, a Hrvatska je imala vrlo malo kvalitetnih razdoblja. Pokušavao je Obrvan na sve načine pokrenuti reprezentaciju, ali nije išlo.

Jedinu konkretniju seriju Hrvatska je imala na ulasku u posljednjih deset minuta kada je kreirala seriju 4:0 i smanjila na 19:16, ali Švedska odmah odgovara, Carlsson zabija za 20:16, domaće igračice vežu tri gola i zaključuju priču.

Završilo je 22:17, Švedska u drugi krug nosi četiri boda, a Hrvatska i Senegal po bod. Tamo ih čekaju Kamerun, Mađarska i Crna Gora, za prolaz će trebati sve tri pobjede, svaki izgubljeni bod je praktički kraj.

U hrvatskom sastavu Pijević je skupila 13 obrana, a Andrea Šimara postigla je pet golova. U domaćem sastavu Evelina Eriksson upisala je 15 obrana, Carlsson šest golova, a Nathalie Hagman pet.