Double-double jako dobrog Hezonje u pobjedi Real Madrida

Petar Jenjić • utorak, 05.12.2023.

Odigrano je pet utakmica 12. kola košarkaške Eurolige, a u nama najzanimljivijem dvoboju Real Madrid slavio je na gostovanju kod Olympiakosa. Vidjeli smo i dva produžetka iz kojih su kao pobjednici izašli Bayern i Partizan...

Anadolu Efes slavio je na domaćem terenu nakon drame protiv Panathinaikosa. Konačan rezultat bio je 71:68, a obje ekipe sada imaju po šest pobjeda i poraza.

Igraj na Euroligu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Tyrique Jones s 21 poenom i 13 skokova. Ante Žižić nije bio u kadru turske momčadi. Goste su s po 13 koševa predvodili Kendrick Nunn (pet skokova) i Mathias Lessorty.

Nakon poraza u prošlom kolu, Real Madrid vratio se pobjedama u Euroligi, a danas je na gostovanju kod Olympiakosa slavio rezultatom 77:71. Tako je stigao do 11. pobjede sezone.

Džanan Musa s 23 poena predvodio je Real do slavlja, a slijedio ga je Mario Hezonja s 18 koševa (4/7 za dva, 2/6 za tricu, slobodna bacanja 4/4) i deset skokova za nešto manje od 29 minuta u igri.

Najbolji je kod Olympiakosa bio Thomas Walkup sa 17 poena.

Do druge pobjede sezone stigla je Alba Berlin koja je sa 64:62 na domaćem terenu bila bolja od Žalgirisa. Junak je bio Jonas Mattisseck koji je zabio tricu šest sekundi prije kraja susreta.

Jedini dvoznamenkast bio je Johannes Thiemann sa 16 koševa i šest skokova. Krešimir Nikić nije nastupio. Najbolji kod Žalgirisa bio je Dovydas Giedraitis s 15 koševa i pet skokova.

Serge Ibaka zabio je tricu za 76:76 i donio Bayernu produžetak protiv Armani Milana. U dodatnih pet minuta njemačka momčad slavila je rezultatom 91:84.

Carsen Edwards s 32 poena predvodio je momčad do pobjede, Danko Branković ostao je bez učinka za šest minuta na terenu. Armani je predvodio Shavon Shields s 26 koševa.

Dramatično je bilo i u Beogradu gdje je Mike James tricom donio produžetak Monacu, međutim, do pobjede je ipak stigao Partizan koji je slavio rezultatom 89:85.

Partizan je do pobjede predvodio Kevin Punter s 25 poena, dok je goste predvodio Donatas Motiejunas s 23 koša.