Vodeni sportovi

Jug AO pobjedom zaključio grupnu fazu Lige prvaka

Petar Jenjić • srijeda, 06.12.2023.

Vaterpolisti Juga AO upisali su pobjedu u posljednjem kolu skupine Lige prvaka. U svom bazenu bili su bolji od Dinamo Tbilisija s 19:13...

Već je i uoči zadnjeg kola Lige prvaka bilo jasno da će iz skupine B u četvrtfinale Lige prvaka ići Pro Recco i Olympiakos, a Jug AO i Dinamo Tbilisi nastaviti natjecanje u osmini finala Eurokupa.

Igraj na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Hrvatski doprvak je u posljednjem susretu igrao u Dubrovniku protiv gruzijske ekipe koja nije skupila nijedan bod do večeras, a ta je činjenica ostala i nakon ovog susreta.

Jug je slavio rezultatom 19:13 i tako skupinu zaključio sa sedam bodova. Nakon prvog poluvremena vodio je s 9:7, ali je odličnom trećom četvrtinom, koju je dobio sa 6:2, prelomio susret u svoju korist.

Do pobjede ga je predvodio Hannes Daube sa sedam golova, dok je Sergi Cabanes Pegado dodao četiri pogotka.

Goste je predvodio Stefan Pješivac s četiri gola.