Slavlje Pašalićeve Atalante u sudačkoj nadoknadi, podjela bodova u Veroni

Filip Mihoković • subota, 09.12.2023.

Dva subotnja susreta Serije A donijeli su neizvjesne završnice, čvrstu, ali i atraktivnu igru. Atalanta je odnijela tri boda u samoj završnici susreta, dok je Verona uspjela sačuvati remi za važan bod u borbi protiv relegacije...

U drugom susretu 15. kola Serije A Verona je došla do važnog boda protiv favoriziranog Lazija. Lazio je dominirao posjedom, no nije uspio realizirati stvorene šanse. Nije pomogao domaćinu ni igrač više od 77. minute, pa su se morali zadovoljiti podjelom bodova u Veroni.

Igraj na Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Lazio je idealno otvorio utakmicu. U 23. minuti Felipe Anderson pronašao je Mattiju Zaccagnija koji je sjajno svladao Lorenza Montipa petom. Nastavili su napadati igrači Lazija, no ostatak prvog dijela protekao je bez velikih prilika.

Drugo poluvrijeme donijelo je i neugodno iznenađenje za goste. Ivan Provedel obranio je incijalni šut Verone, no lopta se odbila do Tomaš Suslova čiji je udarac Thomas Henry popremio u praznu mrežu. Verona je došla do izjednačenja iz jedinog udarca upućenog u okvir protivničkog gola.

Mogao je Lazio doći do tri boda u 75. minuti kada je zabio Nicolo Casale no pogodak je poništen zbog prekršaja nakon intervencije VAR-a.

Na kraju podjela bodova u Veroni rezultatom 1:1. Lazio ostaje na devetom mjestu na ljestvici Serije A s osvojenih 21 bodom, a Verona nastavlja svoju borbu protiv relegacije na 18. mjestu ljestvice s osvojenih 11 bodova u 15 susreta. Toma Bašić susret je proveo na klupi.

U trećem susretu 15. kola osmoplasirana Atalanta je ugostila trećeplasirani Milan. U neizvjesnom susretu s pregršt prilika s obje strane, utakmicu je dobio domaćin s 3:2.

Prvo poluvrijeme Milan je dominirao posjedom što incijalno nije rezultiralo pogotkom. Atalanta je prva načela protivničku mrežu pogotkom Ademole Lookmana u 38. minuti, na asistenciju Teuna Koopmeinersa. Da na odmor 'Rossoneri' ne odu sa zaostatkom, pobrinuo se je Olivier Giroud u sudačkoj nadoknadi prvog dijela.

Nakon pauze, Atalantu u vodstvo ponovno stavlja Lookman u 55. minuti, ovog puta na asistenciju Charlesa De Ketelaerea. Susret se nakon ovog gola totalno otvorio, a izjednačenje Milanu donio je Luka Jović u 80. minuti. Christian Pulišić pronašao je bivšeg igrača Madrida koji je u utakmicu ušao samo osam minuta ranije. Drugi je to uzastopni pogodak srpskog igrača koji počinje pokazivati zašto ga je Real Madrid kao mladog igrača platio 60 milijuna eura.

Posljednjih desetak minuta utakmice, igra se usporila i kada je već izgledalo da će se susret završiti podjelom bodova, Atalanta je došla do preokreta. U 3. minuti sudačke nadokande Davide Calabria zaradio je isključenje nakon drugog žutog kartona.

Igrača više Atalanta je iskoristila dvije minute poslije kada Aleksej Mirančuk pronalazi Luisa Muriela koji sjajnim potezom posprema loptu u mrežu za konačnih 3:2.

Milan nije uspio doći do bodova na teškom gostovanju u Bergamu. I dalje su na trećem mjestu na ljestvici, no sada zaostaju šest bodova za drugoplasiranim Interom koji je u svojem susretu 15. kola svladao Napoli.

Atalanta je s novoosvojenih tri boda preskočila Lazio i Bolognu, te se trenutno nalazi na sedmom mjestu s 23 boda. Mario Pašalić odigrao je 87 minuta za Atalantu.