Arber Hoxha 84'
Slaven Belupo

[VIDEO] Potop Rijeke na Rujevici, sjajan nastup Slaven Belupa!

Mihaela Bradovski • nedjelja, 10.12.2023.

Rijeka je upisala neočekivan poraz na Rujevici od Slaven Belupa koji je odigrao odličnu utakmicu i slavio s 4:2. Vrlo loša večer Rijeke, posebno u fazi obrane...

Slaven Belupo doputovao je na Rujevicu opušteno, svjestan da ovdje može samo dobiti i to mu je pomoglo da odigra vrlo dobru utakmicu. Rijetki su vjerovali da Rijeka ovo može izgubiti, a još je manje onih koji su vjerovali da Slaven može održati ovakvu lekciju Rijeci.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Već u trećoj minuti Rijeka je zaprijetila preko Fruka, ali tu je stala i nije uspjela nastaviti u istom ritmu. Slaven je dobro stajao, nije dopuštao Riječanima da ozbiljnije zaprijete.

Kada se već činilo da će se na odmor otići bez pogodaka, Slaven je poveo. Hoxha je prošao lijevom stranom i ubacio u sredinu, Štrkalj prsima spušta za Mioča na rub kaznenog prostora, on puca jako loše, ali sretno pogađa Štrkalja koji prima loptu i potpuno sam mirno pogađa sa 7-8 metara za 1:0.

U drugi dio Rijeka je bolje ušla i izgledala je opasnije, međutim nije mogla do pogotka. U 69. minuti Fruk je lijepo pucao iz prve, ali sjajno je obranio Sušak i onda je krenulo.

Usred riječkog pritiska ispucana lopta prema naprijed, Štrkalj je u skoku prenosi za Mioča koji dolazi sam pred Labrovića i lako zabija za 2:0.

Riječani se nisu niti oporavili od tog šoka, a stigao je novi. U 77. minuti obrana domaćina užasno je reagirala, svi su stajali i gledali kako gosti kombiniraju, Caimacov je došao sam pred vratara i lako zabio za 3:0.

Već u sljedećem napadu nekakva nada vratila se Riječanima. Nakon ubačaja s desne strane jako loše je reagirao Međimorec, lopta dolazi do Ivanovića koji smanjuje na 3:1.

Međutim Riječani nisu bili glavom u utakmici i stigao je novi pogodak. U 84. minuti Caimacov pronalazi Hoxhu koji sam ide prema Labroviću i onda ga lobuje za 4:1.

Sve što je Rijeka napravila do kraja bilo je smanjenje na 4:2. Nekoliko odbijanaca u 16 metara Slaven Belupa, lopta na kraju dolazi do Obregona koji zabija u 89. minuti.

Ostalo je tih 4:2, zaslužena pobjeda gostiju koji tako bilježe tri velika boda.