Atletico potvrdio prvo mjesto, Celtic se oprostio pobjedom

Mihaela Bradovski • srijeda, 13.12.2023.

U skupini E Atletico je osvojio prvo mjesto nakon što je slavio u posljednjem kolu protiv Lazija koji je pao na drugo mjesto...

Atletico Madrid - Lazio 2:0

Atleticu je bio i bod dovoljan protiv Lazija. U ovaj susret obje momčadi ušle su s osiguranim prolazom, ali su odlučivale o prvom mjestu. Atletico je imao bod prednosti, ali nije igrao na remi nego je tražio pobjedu.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Atletico je vrlo brzo došao do pogotka. Već u šestoj minuti domaćin je uzeo loptu na polovici Lazija, Lino je odlično ubacio za Griezmanna koji lakoćom zabija.

Atletico je bio bolčji i u nastavku te je do drugog gola došao početkom drugog dijela. Lino je krasnim udarcem iz voleja pogodio u suprotni kut i povisio na 2:0.

Ostalo je tih 2:0, dovoljno domaćinu za prvo mjesto.

Celtic - Feyenoord 2:1

Celtic nije imao nikakve šanse niti za treće mjesto dok je Feyenoord bio sigurno treći. Bez obzira na to odigrali su dobru utakmicu.

U 33. minuti Celtic je stigao do vodstva, dosuđen je kazneni udarac koji je u pogodak pretvorio Luis Palma.

U završnici prvog poluvremena Feyenoord je imao krasnu priliku kada je Ivanušec dao loptu za Geertruidu koji puca pokraj vratara, ali pogađa vratnicu. Novi pogoci su stigli tek u zadnjih deset minuta.

U 83. minuti Feyenoord je došao do poravnja, ubačaj s desne strane prema Mintehu koji pogađa za poravnanje.

Celtic je ipak odnio pobjedu za kraj svog europskog puta, Lagerbielke je iz blizine zabio za pobjedu domaćina.