Newcastle ispao iz Europe, PSG s Borussijom ide u osminu finala Lige prvaka

Mihaela Bradovski • srijeda, 13.12.2023.

Kako i priliči skupini smrti, na potvrdu plasmana čekalo se do posljednjih sekundi na oba terena. PSG uz dortmundsku Borussiju ide u osminu finala, Milan ide u Europsku ligu, a Newcastle je izvukao najdeblji kraj...

Borussia (D) - PSG 1:1

Luda utakmica u Dortmundu. Sijevalo je sa svih strana, ali na kraju samo po jedan pogodak domaćina i gosta. Parižanima je trebala pobjeda za prvo mjesto u skupini, ali i osiguravanje prolaza. Borussia je pak pokušavala ostati neporažena kako bi ona završila prva.

Na kraju je završilo 1:1 nakon velike borbe, a gosti mogu više žaliti, bili su opasniji, međutim nisu mogli do pobjede.

Pravo je čudo kako PSG nije stigao do vodstva u prvih 25 minuta jer je imao tri fantastične prilike. Prvo je Sule s gol linije izbio Mbappeov pokušaj, zatim je Barcola pogodio vratnicu, a onda je Kolo Muani bio u situaciji jedan na jedan i pucao pokraj gola.

Nisu mirovali niti domaćini, nizale su se prilike, ali na poluvremenu je na semaforu stajalo 0:0.

Početkom drugog dijela Borussia je ipak povela. Marquinhos i Hakimi su komplicirali na desnoj strani, izgubili su loptu, Fullkrug je proigrao Adeyemija, a on lakoćom zabija.

Vrlo brzo PSG dolazi do poravnanja, s ruba kaznenog prostora opalio je Zaire-Emery i pogodio za poravnanje.

PSG je proslavio pogodak u 76. minuti kada je pobjegao Mbappe i sjurio se prema golu, poslao loptu u mrežu, ali VAR snimka pokazala je kako je Mbappe bio u zaleđu.

Ostalo je 1:1, ali i ovaj remi bio je dovoljan za drugo mjesto PSG-u.

Newcastle - Milan 1:2

Milanu je za ostanak u Europi igrala samo pobjeda U Newcastleu. Gubio je na odmoru, ali ipak je okrenuo rezultat.

Domaćin i dalje bez velikog broja igrača i s problemima s izostancima, ali igrao je dobro, no u nastavku nije izdržao u istom ritmu što je Milan iskoristio.

Krasnim udarcem Joelintona Newcastle je stigao do vodstva u 33. minuti, sjajno je opalio nakon dobre akcije domaćina i vrlo pasivne obrane Milana.

Milan je izjednačio u 59. minuti nakon nekoliko sretnih kratkih dodavanja u kaznenom prostoru, lopta je došla do samog Pulišića koji lako zabija.

U 84. minuti lijepa akcija Milana, lopta dolazi do Chukwuezea na desnoj strani, a on neobranjivo pogađa i donosi prolaz Milanu u Europsku ligu.