Hrvatska uvjerljivom pobjedom protiv Njemačke nastavila put prema Svjetskom prvenstvu

Mario Borko • petak, 15.12.2023.

Hrvatska futsal reprezentacija u dvorani Vijuš u Slavonskom Brodu uvjerljivo je slavila protiv Njemačke 4:0 i potvrdila drugo mjesto u skupini. Za pet dana očekuje je utakmica u Slovačkoj...

Nakon dva mjeseca i dva poraza od Francuske, Hrvatska futsal reprezentacija pobijedila je u Slavonskom Brodu reprezentaciju Njemačke s 4:0 i tako osigurala drugo mjesto skupine C u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo koje se održava u Uzbekistanu iduće godine.

Igraj na Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Hrvatska je odlično otvorila susret i došla u vodstvo već u trećoj minuti preko Luke Perića, a tik pred predah u, posljednjoj, 20.minuti, Antonio Sekulić zabija za povećanje prednosti.

Samo dvije minute u drugom poluvremenu bile su dovoljne Kristijanu Postružinu da riješi sve dvojbe oko pobjednika, a konačnih 4:0 postavio je Niko Vukmir u 31. minuti susreta.

Bila je ovo druga pobjeda u skupini protiv Nijemaca, u rujnu je Hrvatska slavila u gostima s 1:5. Ovom pobjedom potvrđeno je drugo mjesto skupine, Francuska je prva i tako je osigurala plasman na završni turnir.

Reprezentacija drugim mjestom može osigurati play-off u kojem će se naći četiri najbolje drugoplasirane momčadi iz pet skupina, ali za to će, kako bi ovisili sami o sebi, morati pobijediti Slovačku u Levicama za pet dana.