Lecce
Lecce 2:1 Frosinone

Pongračićev Lecce u samoj završnici do pobjede nad Frosinoneom

Mario Borko • subota, 16.12.2023.

U drugoj utakmici 16. kola Serije A sastali su se Lecce i Frosinone, a bolji su s 2:1 bili domaćini. Marin Pongračić odigrao je cijeli susret...

Nakon što su sinoć kolo otvorili Genoa i Juventus, danas su prvi u akciju krenuli Lecce i Frosinone. Domaćini su u utakmicu ušli s nizom od pet remija, a danas su ga konačno prekinuli i u završnici stigli do pobjede 2:1.

Igraj na Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

'Crveno-žuti' su poveli u 11. minuti preko, Piccolija, koji je iskoristio grešku gostiju u izgradnji igre, te se nakon asistencije Bande, lijepo oslobodio svog čuvara i udarcem u prvi kut uhvatio vratara Turatija na spavanju.

Alex Blin neoprezno je skrivio kazneni udarac nad Monterisijem, a mladi Brazilac na posudbi iz Juventusa, Kaio Jorge bio je siguran i donio izjednačenje svojoj momčadi u 33. minuti susreta.

Do kraja smo gledali izjednačenu utakmicu, a kada se već činilo da će Lecce upisati peti uzastopni remi, Ylber Ramadani dalekometnim je udarcem ponovo uhvatio gostujućeg vratara na spavanju i donio svojoj ekipi prvu pobjedu još od kraja rujna. Marin Pongračić odigrao je cijeli susret za svoj Lecce, dok je kod gostiju Karlo Lulić cijeli susret odgledao s klupe.

Lecce je ovom pobjedom preskočio Frosinone na tablici te je sad s bodom više na 12. mjestu, dok su današnji gosti pali na 13. mjesto.