Novi kiks Manchester Citya, Chelsea i Newcastle upisali pobjede

Mario Borko • subota, 16.12.2023.

Manchester City je ispustio dva gola prednosti i remizirao s Crystal Palaceom 2:2, Chelsea je na pogon Colea Palmera stigao do pobjede 2:0 protiv Sheffield Uniteda, a Newcastle je kod kuće s 3:0 slavio protiv Fulhama...

Aktualni prvaci Engleske muku muče s formom i nakon današnjeg remija 2:2, kod kuće, protiv Crystal Palacea ostali su na samo jednoj pobjedi u zadnjih šest ligaških susreta. Chelsea je nastavio svoje ovosezonske amplitude, pa je danas došlo vrijeme za pobjedu, a stradao je posljednji Sheffield United s 2:0. Newcastle je nakon tri uzastopna poraza danas s 3:0 pobijedio Fulham.

Igraj na Premiership na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Manchester City je danas kod kuće protiv Crystal Palacea, s Joškom Gvardiolom od prve minute, krenuo odlučno i do vodstva stigao preko Grealisha u 24. minuti, a totalnu dominaciju okrunio je Rico Lewis u 54.minuti, svojim prvim premierligaškim pogotkom u karijeri.

Činilo se da 'Građani' s vodstvom od 2:0 sigurno plove prema pobjedi, ali najprije je Jean-Philippe Mateta, prvim udarcem u okvir svoje momčadi, smanjio prednost na 2:1, da bi, drugim udarcem u okvir,Michael Olise donio veliki bod za 'Orlove' golom iz kaznenog udarca u petoj minuti sudačke nadoknade.

Ovim remijem nastavljena je prvenstvena kriza obje momčadi pa je tako City u posljednjih šest utakmica slavio samo jednom, a Palace nijednom.

Joško Gvardiol odradio je cijeli susret, a Mateo Kovačić ostao na klupi za pričuve.

Chelsea je očekivano slavio protiv fenjeraša Sheffield Uniteda s 2:0, a heroj 'Bluesa' bio je Cole Palmer, najprije pogotkom, na asistenciju Sterlinga u 54. minuti, a zatim asistencijom za Nicholasa Jacksona u 61. minuti susreta. Chelsea je ovom pobjedom skočio na deseto mjesto ljestvice dok je Sheffield ostao prikovan za dno sa samo osam osvojenih bodova, od čega tek jedan u gostima.

Newcastle se vratio pobjedama, a u tome im je pomogao igrač Fulhama,Raul Jimenez, koji je u 22. minuti, nakon pregleda VAR-a, dobio izravan crveni karton. Od tog trenutka gledali smo opsadu gostujućeg gola koji su odolijevali do 57. minute kada je, sedamnaestogodišnji, Lewis Miley zabio svoj prvi pogodak u karijeri i 'Svrakama' donio zasluženo vodstvo. Miguel Almiron u 64. minuti povisio je rezultat na 2:0, da bi konačnih 3:0 postavio Dan Burn u 82. minuti susreta.

Newcastle je pobjedom stigao na 29 osvojenih bodova i šestog mjesta na tablici, a Fulham je nakon dvije impresivne 5:0 pobjede, ovim porazom pao na 11. mjesto.