Vidin AEK prokockao dva gola prednosti u gostima kod davljenika

Branimir Korać, HINA • ponedjeljak, 18.12.2023.

U AEK-u su računali na bodove s gostovanja kod Panetolikosa, ali na kraju su se morali zadovoljiti samo bodom i to nakon što su ispustili ugodno vodstvo...

U susretu 14. kola grčkog nogometnog prvenstva AEK je odigrao 2:2 na gostovanju kod Panetolikosa premda je nakon 14 minuta igre vodio sa 2:0.

Igraj na utakmice grčkog prvenstva na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Grčki nogometni prvak je poveo već u drugoj minuti golom Levija Garcije, a u 14. minuti je Eliasson zabio za 2:0.

Domaćin je u 37. minuti smanjio iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Joao Pedro, da bi Franco Baldassarra u 65. pogodio za 2:2. U završnici utakmice gosti iz Atene su stisnuli domaćine, ali nisu uspjeli zabiti i treći gol.

Za goste je cijeli susret igrao hrvatski nogometaš Domagoj Vida.

AEK je treći s 31 bodom, koliko ima i Panathinaikos na drugoj poziciji, ali uz bolju razliku pogodak. U vodstvu je PAOK s bodom više.

Panetolikos je na pretposljednjem, 13. mjestu s 10 bodova, dva više od fenjeraša Giannine.