Howe nezadovoljan prekršajem Caiceda na Gordonu: 'Start kakav ne želiš vidjeti'

Filip Mihoković • srijeda, 20.12.2023.

U četvrtfinalu Carabao kupa na Stamford Bridgeu, bolji od Newcastlea nakon jedanaesteraca bio je Chelsea. Kontroverzna situacija se dogodila već u drugoj minuti nakon upitne sudačke odluke, a odlukom nije bio zadovoljan niti trener Newcastlea...

Susret su bolje otvorili igrači Newcastlea. 'Svrake' je do vodstva doveo Callum Wilson u 16. minuti, a Chelsea je do izjednačenja došao u sudačkoj nadoknadi drugog poluvremena pogotkom Mihaila Mudrika. Nakon izvođenja jedanaesteraca slavili su igrači Chelseaja rezultatom 4:2. Chelsea je realizirao sve svoje pokušaje, dok su neprecizni za Newcastle bili Kieran Trippier i Matt Richie čiji je šut zaustavio Đorđe Petrović.

Igraj na utakmice Liga kupa na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

No, u samom početku susreta Moises Caicedo uklizao je Anthonyju Gordonu u noge zaradivši pritom žuti karton. Veznjak Chelseaja poprilično je zakasnio u reakciji, a nije ni postojala namjera da igra na loptu. Budući da se VAR tehnologija u Carabao kupu koristi tek od polufinala, prekršaj je kažnjen žutim kartonom, a sudačku odluku trener Eddie Howe nije želio osobno komentirati:

"Prenosim ono što drugi ljudi misle, a ne ja - situaciju nisam vidio osobno, no ljudi mi govore da je prekršaj bio za crveni karton."

Gordon je zamijenjen u 52. minuti ne mogavši nastaviti susret zbog bolova, a ista je situacija bila i s Emilom Krafthom koji je ostao u svlačionici nakon poluvremena. Howe ne želi vidjeti takve prekršaje u nogometu:

"Emil je bio u prevelikoj boli da nastavi susret. Ista je situacija i s Gordonom. Mislim da je riječ o stvarno lošem startu kakvog ne želiš vidjeti da se dogodi. Rezultirao je izlaskom napadača iz igre, i ponavljam, trenutno je u velikim bolovima."

Kontroverzna situacija podijelila je gledatelje koji su na društvenim mrežama raspravljali zaslužuje li Caicedov start na Gordonu najstrožu kaznu. Ista debata se vodila među analistima Sky Sportsa, a bivši golman Newcastlea Shay Given smatra da je minutaža u kojoj je prekršaj počinjen spasila Caiceda:

"Prve su dvije minute susreta i to je jedina stvar koja ga je spasila", rekao je Given i dodao: "Početak je utakmice. Želimo zanimljiv nogomet sa svih 22 igrača na terenu, ali da se koristila VAR tehnologija večeras, vidjeli bi da Caicedo nije išao niti približno blizu lopte."

Newcastle United će 23. prosinca putovati na gostovanje u Luton gdje planiraju nastaviti svoju prvenstvenu kampanju s početkom u 16 sati.