Hrvatska korak bliže Azerbajdžanu, pobjedom protiv Slovačke izborila dodatne kvalifikacije

Mihaela Bradovski • četvrtak, 21.12.2023.

Hrvatska reprezentacija u futsalu izborila je dodatne kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo. Hrvatska je u Levicama svladala Slovačku s 4:2 i tako kao jedna od četiri drugoplasirane reprezentacije ide u dodatne kvalifikacije...

Izabranici Marinka Mavrovića odigrali su vrlo dobru utakmicu u Levicama gdje su upisali pobjedu 4:2 protiv Slovačke kojom su potvrdili nastup u dodatnim kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.

Igraj na utakmice futsala na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Hrvatskoj je u Levicama bio dovoljan i bod, ali na bod je jako teško igrati i izbornik je najavljivao kako želi pobjedu i u Slovačkoj. Domaćin bez sjajnog Drahovskog ipak nije ista reprezentacija i Hrvatska je potvrdila kako je znatno bolji protivnik.

Već ulazak u utakmicu puno toga je rekao. Na semaforu je bila tek četvrta minuta, a Hrvatska je već vodila 3:0 golovima Vukmira, Čekola i Marinovića.

Slovaci su uspjeli smanjiti na 3:2 da bi krasnim golom Luka Perić u završnici prvog dijela povisio na 4:2.

U nastavku susreta Hrvatska je kontrolirala situaciju na terenu i bez ikakvih problema sačuvala vostvo.

Osim Hrvatske u dodatne kvalifikacije prošli su još i Poljska, Nizozemska i Finska.