Pistonsi sve bliže upisivanju u povijest, 25. uzastopni poraz uz skroman nastup Bogdanovića

Branimir Korać • petak, 22.12.2023.

Loša večer za Hrvate u NBA ligi. Trojica su bila u akciji i sva trojica upisala su skroman nastup uz jednoznamenkast broj poena...

Detroit Pistonsi imali su priliku prekinuti užasan niz poraza. U goste je stigao Jazz koji je bio vrlo oslabljen, bez glavnih aduta, ali i takav je upisao pobjedu protiv najlošije momčadi lige.

Igraj na utakmice NBA lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Pistonsi su sa svakom utakmicom sve bliže apsolutnom rekordu NBA lige od 28 uzastopnih poraza, Pistonsi su trenutno na 25.

Noćas se osjetila nervoza, u trenucima kada su bili u egalu i imali priliku preuzeti kontrolu nad susretom, griješili su, promašivali i potvrdili kako je samopouzdanje na najnižim mogućim granicama.

Jazz je slavio sa 119:111 predvođen s 27 poena Kellyja Olynyka koji je dodao i šest skokova, zatim 19 poena i osam asistencija Collina Sextona te 13 poena i deset asistencija Krisa Dunna. Luka Šamanić dobio je deset minuta i ubacio dva poena (0/4 za dva, 0/1 za tri, 2/2 slobodna).

Kod Pistonsa Cade Cunningham ubacio je 28 poena uz deset asistencija, Jaden Ivey 24 poena uz sedam asistencija te Marvin Bagley s 22 poena i pet skokova. Bojan Bogdanović je za 35 minuta ubacio osam poena (1/5 za dva, 2/7 za tri).

Poraženi su i Los Angeles Clippersi i to dosta glatko u gostima kod Oklahma City Thundera. Thunder je odnio pobjedu 134:115. Ključan je bio loš ulazak Clippersa u drugo poluvrijeme, dopustili su čak 43 poena Thunderu u treću dionicu i tu je domaćin potpuno preuzeo kontrolu.

Na kraju su ga predvodili Shai Gilgeous-Alexander s 31 poenom i osam skokova, Chat Holmgren s 23 poena i sedam asistencija te Luguentz Dort s 21 poenom.

Clippersima je nedostajao Kawhi Leonard, James Harden upisao je 23 poena i devet skokova, a Paul George 22 poena. Ivica Zubac za 17 minuta ubacio je šest poena (3/4 za dva) uz po tri skoka i asistencije.

Milwaukee Bucksi upisali su pobjedu protiv Orlando Magica sa 118:114. Magic je pokušao prekinuti veliki pobjednički niz Bucksa, ali nije uspio. Milwaukee je tako stigao do šeste uzasatopne pobjede i čak 15. uzastopne kod kuće.

Giannis Antetokounmpo je upisao 37 poena i deset skokova, a Damian Lillard 24 poena i osam asistencija. Kod Magica Franz Wagner imao je 29 poena, šest skokova i šest asistencija, Paolo Banchero 23 poena, sedam skokova, a Moritz Wagner 21 poen i osam skokova.

Lakersi su bez LeBrona Jamesa poraženi kod Minnesote sa 118:111. Minnesota je možda i najugoidnije iznenađenje ove sezone, igra sjajnu košarku i ne čudi omjer 21-6 u ovim uvjetima.

U ovom susretu Anthony Edwards ubacio je 27 poena uz sedam skokova, Karl-Anthony Towns 21 poen uz šest skokova, a Rudy Gobert 15 poena uz 13 skokova.

Kod Lakersa Anthony Davis zaustavio se na 31 poenu i osam skokova, a Austin Reaves 20 poena uz osam skokova.

NBA:
Detroit Pistons - Utah Jazz 111:119
Oklahoma City Thunder - Los Angeles Clippers 134:115
Milwaukee Bucks - Orlando Magic 118:114
Minnesota Timberwolves - Los Angeles Lakers 118:111
Cleveland Cavaliers - New Orleans Pelicans 104:123 (Dean Wade 20p, 9sk/Trey Murphy 28p)
Memphis Grizzlies - Indiana Pacers 116:103 (Desmond Bane 31p, 7as/Obi Toppin 22p, 5sk)
Chicago Bulls - San Antonio Spurs 114:95 (Coby White 22p, 6sk/Devin Vassell 21p)
Portland Trail Blazers - Washington Wizards 117:118 (Anfernee Simons 41p, 7as/Kyle Kuzma 32p, 8sk)