Milan izvukao bod kod Bradarićeve Salernitane, jedna greška koštala Monzu

Petar Jenjić • petak, 22.12.2023.

Odigrane su još dvije utakmice 17. kola talijanske Serie A. Milan nije uspio doći do pobjede protiv fenjeraša, dok je Fiorentina slavila u gostima kod Monze...

Sva tri boda uzela je Fiorentina koja je slavila na jako neugodnom gostovanju kod Monze. Tako je stigla do 30 osvojenih bodova i barem privremeno skočila na četvrto mjesto ljestvice.

Igraj na Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon samo šest minuta igre Fiorentina je ni kriva ni dužna došla do vodstva. Nesmotren je bio domaći vratar Michele Di Gregorio čije je dodavanje presjekao Lucas Beltran i skrenuo loptu u mrežu.

Odmah nakon toga Fiorentina je mogla do novog gola, Jonathan Ikone zaobišao je golmana i mogao samo poslati loptu u prazan gol, ali previše je odugovlačio pa je njegov udarac s gol linije izbio domaći branič.

Rezultat se u ostatku utakmice, unatoč obećavajućem početku, više nije promijenio. Mirko Marić kod domaćina i Josip Brekalo kod gostiju nisu igrali.

Nogometaši Milana nisu imali pravo na kiks kod fenjeraša Salernitane, ali ipak su ga upisali. Jako zanimljiva utakmica, s čak 40 udaraca ukupno, završila je rezultatom 2:2.

Milan je poveo u 17. minuti kada je glavom loptu u mrežu skrenuo Fikayo Tomori. U završnici prvog poluvremena domaćin je došao do poravnanja, iz kornera je ubacio Antonio Candreva, a glavom je loptu u gol skrenuo Federico Fazio.

Na poluvremenu je zbog ozljede izašao Simon Kjaer kod Milana, a nešto kasnije kod Salernitane i Lorenzo Pirola. Domaćin je kompletirao preokret u 63. minuti, a krasno je iskosa s ruba 16 metara poentirao Candreva. Iako je udarac bio dobar, Mike Maignan je mogao i bolje reagirati.

U samoj završnici susreta, u 90. minuti, Luka Jović donio je bod gostima nakon asistencije Oliviera Girouda. U igru je ušao 20 minuta ranije.

Domagoj Bradarić odigrao je svih 90 minuta za domaću ekipu koja je došla do devet bodova. Milan je sada na 33.