Inter učvrstio vodeću poziciju, Bologna nastavila nizati pobjede

Branimir Korać • subota, 23.12.2023.

Odigrana su još četiri susreta 17. kola Serie A, Inter je upisao novu pobjedu i potvrdio prvu poziciju. Slavila je i Bologna koja nastavlja tako s odličnim rezultatima...

Bologna nastavlja sa sjajnom formom te je upisala novu pobjedu i tako nastavila pozitivan niz. Ovaj put bila je bolja od Atalante koju je svladala s 1:0.

Igraj na utakmice Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

S ova tri boda preskočila je Fiorentinu i došla na četvrto mjesto i to sa samo dva boda zaostatka za trećeplasiranim Milanom.

Trenutak odluke dogodio se u 86. minuti kada je Lewis Ferguson zabio za vodstvo Bologne koje je održala do kraja susreta.

Nikola Moro u domaćem sastavu igrao je u prvom poluvremenu, a kod gostiju Mario Pašalić bio je na travnjaku od 72. minute umjesto Seada Kolašinca.

Torino je na svom travnjaku remizirao 1:1 protiv Udinesea. Pogoci su postignuti tek u posljednjih deset minuta nakon što do 81. minute nije bilo preciznosti u nogama obje momčadi.

Udinese je prvi stigao do pogotka i to u 81. minuti kada je Oier Zarraga poslao loptu u domaću mrežu. Ipak u 88. minuti Ivan Ilić lijepim pogotkom donosi bod domaćinu.

Nikola Vlašić igrao je do 75. minute kada ga je zamijenio Nemanja Radonjić.

Inter je rutinski odradio posao protiv Leccea kojeg je svladao s 2:0 i zadržao prednost na vrhu ljestvice ispred Juventusa.

Domaćin je u završnici prvog poluvremena poveo pogotkom Yanna Bisecka, a u 78. minuti otklonio je sve dvojbe oko pobjednika nakon što je Nicolo Barella povisio na 2:0. Nedugo zatim Lameck Banda zaradio je isključenje i tu je pobjednik bio potpuno riješen.

Marin Pongračić odradio je cijelu utakmicu za goste.

Verona je prekinula niz utakmica bez pobjede slaveći na svom travnjaku s 2:0 protiv Cagliarija. Za pobjedu su zaslužni Cyril Ngonge i Milan Đurić koji su bili strijelci u drugom dijelu.