La Liga, 4. kolo, 23.12.2023, 16:15 h
Atlético Madrid
Atlético Madrid 1:0 Sevilla
Sevilla

Atletico Madrid preživio dvadesetak minuta s igračem manje i pobijedio Rakitićevu Sevillu

Mario Borko • subota, 23.12.2023.

Zaostali susret četvrtog kola La Lige odigrali su Atletico Madrid i Sevilla, a uspješniji su, unatoč crvenom kartonu, bili Madriđani s minimalnih 1:0...

Marcos Llorente, bio je čovjek odluke u zaostalom dvoboju četvrtog kola La Lige, između Atletico Madrida i Seville, koji je završio 1:0. Gosti su u velikoj krizi i godinu završavaju na 16. mjestu ljestvice, a bilo je teško za očekivati da će izlaz iz krize pronaći na gostovanju na kojem su pobijedili samo jednom u posljednjih 15 godina.

Igraj na utakmice La Lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prvo poluvrijeme pamtit će samo gostujući trener, Quique Sanchez Flores, koji je Atletico vodio do osvajanja Europske lige i europskog Superkupa 2010. godine. Prije početka utakmice dobio je velike ovacije cijelog stadiona. Pedesettrogodišnji španjolski stručnjak preuzeo je vruću klupu Seville prošlog tjedna, a ovo mu je bila druga utakmica.

Domaćini su nastavak otvorili ekspresnim pogotkom u 46. minuti, Koke je poslao sjajnu dugu loptu za Marcosa Llorentea koji se odličnim primanjem oslobodio Pedrose, ušao u kazneni prostor i niskom loptom tražio Moratu. Na lopti je prvi bio Sergio Ramos, ali ju je izbio točno na noge, Llorenteu, koji se nastavio sjajno kretati i mirno s ruba peterca pospremio božićni poklon bivšeg kapetana Reala u mrežu.

Flores nakon toga radi dvije izmjene i Sevilla preuzima jalovu inicijativu, a dodatni vjetar u leđa dao joj je u 70. minuti Caglar Söyüncu . Turčin, koji je u igru ušao samo četiri minute ranije, s leđa je nagazio Ocamposa i nakon intervencije VAR-a, prvotno pokazani žuti karton sudac Cesar Soto Grado je preinačio u crveni.

Llorente je do kraja susreta u situaciji jedan na jedan propustio zabiti svoj drugi pogodak. Jedina ozbiljna šansa Seville bila je odbijena lopta koja je nakon centaršuta pogodila Mandavu i u neviđenom luku gotovo prevarila Oblaka.

Ivan Rakitić igrao je za Sevillu do 53. minute, dok je Ivo Grbić pobjedu svog Atletica gledao s klupe.

Atleticom je ovom pobjedom preskočio Barcelonu na trećem mjestu, a u prvom kolu iduće godine na gostovanju kod Girone ima priliku tražiti priključak za samim vrhom.

Sevilla je tijekom tjedna ostvarila prvu pobjedu u prvenstvu nakon gotovo tri mjeseca, a novi trener će premijeru pred domaćim navijačima imati protiv Athletic Bilbaa.