Težak poraz Bologne u Udinama, Cagliari propustio veliku priliku protiv Empolija

Branimir Korać • subota, 30.12.2023.

Odigrana su još dva susreta 18. kola Serie A, Cagliari i Empoli su remizirali dok je Udinese bio uvjerljiv protiv Bologne...

Važan dvoboj konkurenata u borbi za opstanak. Cagliari je ugostio Empoli i remizirao bez pogodaka u susretu u kojem je bio znatno bolji protivnik i znatno bliži pobjedi.

Igraj na utakmice Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Najbolju priliku propustio je u 82. minuti kada je imao kazneni udarac, međutim pokušaj Nicolasa Viole obranio je Elia Caprile i ostalo je 0:0.

Neočekivano uvjerljivu pobjedu upisao je Udinese na svom travnjaku protiv Bologne. Bologna izgleda dobro ove sezone, ali je upisala poraz 3:0 unatoč tome što je imala posjed i inicijativu na svojoj strani. Domaćin je puno bolje koristio svoje prilike.

Sredinom prvog dijela Roberto Pereyra bio je precizan i doveo je domaćina u vodstvo, a početkom drugog dijela prvo je Lorenzo Lucca pogodio za 2:0, a zatim je Pereyra povisio na konačnih 3:0.

Nikola Moro napustio je igru u 55. minuti kada ga je zamijenio Michel Aebischer.