Borna Gojo pokleknuo u tri seta, Francuz ipak slavio

Petar Jenjić • utorak, 02.01.2024.

Borna Gojo nije se uspio plasirati u drugo kolo ATP turnira u Hong Kongu. Bolji je od njega, nakon nešto manje od dva sata igre, bio Francuz Arthur Fils...

Poslije dramatičnog poraza Marina Čilića, na startu ATP turnira u Hong Kongu izgubio je i drugi hrvatski predstavnik Borna Gojo. Bolji je od njega bio Arthur Fils.

Igraj na ATP Hong Kong na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Francuski tenisač, trenutno 36. na ATP ljestvici, slavio je sa 6:3, 4:6, 6:1 nakon jednog sata i 50 minuta provedenih na terenu. Ovo im je bio prvi međusobni dvoboj.

Rezultat je bio poravnat sve do 3:3 u prvom setu, a tada je francuski tenisač napravio dva uzastopna breaka i uzeo ga. Spasio je sve tri break šanse Goje.

Hrvatski tenisač odlično je krenuo u drugi set i poveo s 2:0, a prednost je sačuvao sve do kraja. Filsu nije dopustio nijednu šansu za povratak.

Međutim, treći set nije ponudio preveliku nadu hrvatskom tenisaču koji je ostao bez prave šanse. Fils je odmah napravio break i poveo 3:0, a do kraja je izgubio samo jedan gem.