Dinamo i Gorica upisali pobjedu u prvim pripremnim susretima

Mihaela Bradovski • subota, 06.01.2024.

Hrvatski prvoligaši počeli su s odigravanjem prvih pripremnih susreta uoči nastavka sezone. Dinamo je s 1:0 slavio protiv Rogaške, a Gorica je s 3:0 bila bolja od Rudeša...

Uoči odlaska za Rovinj, Dinamo je odradio prijateljsku utakmicu protiv slovačkog prvoligaša Rogaške. Slavio je s 1:0, a jedini pogodak postigao je Sandro Kulenović.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Igralo se tri puta po 30 minuta, u prva dva razdoblja Sergej Jakirović koristio je igrače koje će voditi na pripreme u Rovinj dok su u posljednjih 30 minuta nastupili uglavnom juniori. Valja napomenuti kako su nastupili i Moreno Živković i Fran Brodić.

Najvećim dijelom susreta Dinamo je bio bolji iako se nije igralo u nekom visokom ritmu. Kulenović je u drugoj trećini postigao jedini pogodak, još su Modri propustili neke prilike, pogađali i ovir gola, a završilo je s tih 1:0.

Prijateljski dvoboj odigrali su i Gorica i Rudeš, a ovdje su Goričani bili efikasniji i slavili su s 3:0. I njima je to bio prvi pripremni susret i ujedno provjera uoči odlaska na pripreme u Medulin.

Već u petoj minuti Gorica je stigla do vodstva pogotkom Ante Mateja Juirića iz kaznenog udarca dok su u drugom poluvremenu strijelci bili i Majstorović i Matavž.

Goričani ostaju kod kuće do srijede kada će krenuti prema Istri na glavni dio priprema.