Vodeće ekipe Championshipa do pobjeda, Newcastle lako slavio

Petar Jenjić • subota, 06.01.2024.

Odigrano je pet utakmica 1/32 finala FA kupa. Jedini prvoligaš koji je igrao u ovom terminu bio je Newcastle koji je slavio na gostovanju kod Sunderlanda...

Trenutno najbolja momčad Championshipa, Leicester, izborila je plasman u šesnaestinu finala FA kupa nakon što je slavila na gostovanju kod Millwalla rezultatom 3:2.

Igraj na FA kup na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Gosti su nakon prvog poluvremena imali vodstvo od 2:0 zahvaljujući golovima Cesarea Casadeija i Ricardo Pereira. Domaćin je smanjio u 56. minuti preko Duncana Watmorea, da bi već pet minuta kasnije Leicester zabio za 3:1 preko Thomasa Cannona.

Millwall je do kraja susreta uspio samo smanjiti zaostatak, igrala se 86. minuta kada je zabio Zian Flemming. Međutim, više od toga nije išlo.

Dalje je prošao i drugoplasirani u Championshipu, Ipswich. Na gostovanju kod Wimbledona slavio je rezultatom 3:1 uz autogol Josha Davisona te golove Axela Tuanzebea i Jacka Taylora. Jedini gol za domaće zabio je Jake Reeves iz penala.

Zanimljivo gostovanje imao je Newcastle koji je igrao protiv Sunderlanda, ali je slavio bez većih problema s 3:0. Nakon autogola Daniela Ballarda, vodstvo je podebljao Alexander Isak, nakon čega je iz penala potvrdio pobjedu svoje ekipe.