Kovačić asistirao u prolazu Manchester Cityja, vratio se De Bruyne

Branimir Korać • nedjelja, 07.01.2024.

Odigrana je još jedna runda utakmica trećeg kola FA kupa. Manchester City nije imao problema, ali zato na popravni moraju West Ham, Nottingham Forest i Luton...

Manchester City dočekao je povratak Kevina de Bruynea, Belgijac se oporavio i upisao prve ovosezonske minute u pobjedi 5:0 protiv Huddersfielda u FA kupu.

Igraj na utakmice FA kupa na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ne samo da se vratio, već je upisao i lijepu asistenciju Jeremyju Doki koji je pogodio za konačnih 5:0.

Bio je to očekivano lagan posao za City koji je u prvom dijelu poveo s 2:0 golovima Fodena i Alvareza.

Asistenciju je upisao Mateo Kovačić u 65. minuti kada je ostavio loptu za Fodena koji zabija za tada 4:0. Osim već spomenuta četiri strijelca, jedan pogodak u biti je autogol Bena Jacksona.

Gvardiol je odigrao cijelu utakmicu, a Kovačić do 75. minute.

Nottingham Forest nije uspio na svom travnjaku svladati Blackpool, remizirao je 2:2 i priliku za prolaz tražit će u gostima.

Niti pola sata nije trebalo gostima da dođu do 2:0 vodstva golovima Jordana Gabriela i Albie Morgana, ali Nicolas Dominguez i Morgan Gibbs-White poravnali su na 2:2.

Do kraja je Nottingham bio puno bolji, ali nije mogao do trećeg pogotka.

Na popravni mora i Luton koji je odigrao kod kuće 0:0 protiv Boltona. Veliki podbačaj Lutona koji nije uspio doći do potoka protiv trećeligaša.

Slično vrijedi i za West Ham koji je u Londonu odigrao samo 1:1 protiv Bristol Cityja. Krenuo je odlično i poveo preko Jarroda Bowena, ali Conway je izjednačio i osigurao Bristolu priliku na svom travnjaku.