Everton s igračem manje izborio novi dvoboj na svom terenu protiv Crystal Palacea

Branimir Korać • petak, 05.01.2024.

Odigran je susret trećeg kola FA kupa u kojem je Crystal Palace ugostio Everton i nije uspio slaviti iako je imao igrača više u posljednjih gotovo 20 minuta...

Crystal Palace i Everton morat će odigrati još jednu utakmicu kako bi odlučili o putniku u šesnaestinu finala FA kupa. Dvoboj u Londonu okončan je bez pogodaka iako je Crystal Palace imao veliku priliku za pobjedu.

Igraj na utakmice FA kupa na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U 79. minuti Everton je ostao s igračem manje nakon što je isključen Dominic Calvert-Lewin. Calvert-Lewin je uklizavao prema lopti, imao je nogu odignutu od travnjaka i minimalno je zakačio Nathaniela Clynea. Sudac Kavanagh isprva nije ništa dosudio, ali nakon poziva iz VAR sobe, pregledao je snimku i pokazao isključenje zvijezdi Evertona.

Calvert-Lewin mogao bi pauzirati naredne tri utakmice s obzirom da mu je pokazan izravni crveni karton što je svakako dodatni udarac za Seana Dychea i njegovu momčad.

Everton je izdržao, zadržao je ovih 0:0 i s obzirom da u ovoj utakmici nije bilo pobjednika, igrat će se i uzvrat u Liverpoolu koji će dati putnika u sljedeću rundu.